تور مجازی دبستان

عکاسی پانوراما و تولید تور مجازی دبستان (نمای 360 درجه از محیط فیزیکی) مناسب برای دبستان های مهم و پیشرو که دارای امکانات سخت افزاری و محیط فیزیکی مناسب هستند.

تصویر :
360 درجه
عنوان :
پانوراما
وب سایت :
دارد
فلش :
دارد
عکس پانوراما :
ارائه می شود
تور مجازی :
نمای 360 درجه
وب سایت تور مجازی :
http://www.atcce.com/vt
وب سایت نمای 360 :
http://www.360view.ir
وب سایت پانوراما :
http://www.mypano.ir

توضیحات خدمت

مزایای تور مجازی برای دبستان : 

در اجرای تورهای مجازی اهداف مختلفی دنبال می شود. به عنوان مثال اگر یک تور مجازی برای معرفی یک رستوران، هتل یا مکان تفریحی اجرا شود، طبیعی است که سعی می شود که با استفاده از ابزارهای ویرایش تصویر، جذابیت های بصری ایجاد شود. از آنجا که تور مجازی دبستان با هدف آشنایی بازدیدکنندگان با امکانات فیزیکی و فضای دبستان یا پیش دبستان اجرا می شود، از این گونه امکانات استفاده نمی شود و فضای موجود ارائه می شود. در واقع، یک نوع "واقعیت مجازی" برای اولیای دانش آموزان تهیه می شود تا بتوانند در انتخاب خود، با دید مناسب از امکانات واقعی دبستان یا پیش دبستان اقدام کنند. همچنین با توجه به محدودیت هایی مانند سرعت اینترنت و تعداد زیاد فضاهای هر دبستان یا مرکز پیش دبستانی، گزیده ای از فضاهای دبستان یا مرکز پیش دبستانی یا مدرسه در تور مجازی گنجانده می شود. انتخاب فضا ها با دقت ویژه ای و توسط افراد متخصص در نمای 360 و با تعامل با مسئولین دبستان انجام می شود. معمولاً از هر دبستان، یک یا دو کلاس، یک یا دو راهرو، سالن بازی، سالن موسیقی، تاتر و فعالیت های فوق برنامه، آزمایشگاه و ... ارائه می شوند هرچند امکان تولید تور مجازی کامل برای دبستان در تمام فضا های موجود نیز توسط نمای 360 به سادگی وجود دارد.

عدم وجود یک فضا در تور مجازی دبستان به معنی عدم وجود آن در دبستان یا مرکز پیش دبستانی نیست و تمام دبستان ها و مراکز پیش دبستانی، دارای تمامی امکانات استاندارد آموزشی هستند. به عنوان مثال، تمام دبستان ها دارای سالن بازی و ورزش و آزمایشگاه و ... هستند. سالن ورزش، اتاق آموزش زبان و ... نیز مشابه هم‏اند. بنابراین یک فضا ممکن است در تور مجازی گنجانده نشود و در عوض، مثلاً سالن اختصاصی ورزش یا زمین بازی ویژه یا زمین چمن مصنوعی که یک امکان عمومی در دبستان ها نیست در تور مجازی گنجانده شود زیرا در طراحی تور مجازی توسط نمای 360 سعی می شود ویژگی های بارز محیط برجسته شود. این موضوع درباره آزمایشگاه، اتاق های همکاران فرهنگی، معاونین، مشاورین، مدیران، معلمات، مسئولین تربیتی و ... نیز صدق می کند. به عنوان مثال در هر دبستان خوب و پیشرو، معمولاً دو یا سه اتاق مشاوره، اتاق مشاوره پزشکی و ... وجود دارد که در تور مجازی دبستان تنها یکی از آنها ممکن است گنجانده شود. 

*** اطلاعات عمومی درباره تورمجازی ***

تور مجازی چیست؟

تورمجازی یا واقیت مجازی، به مجموعه ای از تصاویر , فایل های ویدئویی , تصاویر پانوراما (تصویری که از یک نقطه تمام یا بخشی از افق را پوشش می دهد) , فایل های صوتی , اطلاعات متنی و … اتلاق می شود که امکان آشنایی بیننده را با یک محیط و یا یک شی به صورت مجازی و بدونه حضور فیزیکی فراهم می نماید به این صورت که در این تور فرد تمام جهات را به صورت ۳۶۰ درجه میبیند . هدف از ارائه تور مجازی از بین بردن محدودیت های زمانی و مکانی است به طور مثال با استفاده از تور مجازی می توان در یک بنای تاریخی یا فضای مسکونی پس از ویران شدن آن به گشت و گذار پرداخت و یا از نمایشگاهی که در کشوری دیگر و در زمان گذشته برگزار شده است دیدن نمود. در تور مجازی فرد میتواند بدون حضور در مکان از درب مکان وارد شده و تمام بخش های ساختمان از دکوراسیون و طراحی داخلی گرفته تا تمام چیزهایی اگر فرد در مکان واقعا حضور داشت و می دید را مشاهده کند.
پانوراما و تورمجازی | نمایش مجازی
نمایش مجازی به عنوان پیشرفته ترین تکنولوژی تبلیغات با کمتر از یک ده سابقه توانسته است در جوامع پیشرفته کنونی جایگاهی مهم و خاص را در عرصه تبلیغات به خود اختصاص دهد.
این سیستم با عکاسی صنعتی از یک مجموعه ، محیطی مجازی را در اختیار مخاطبین قرار داده و بدینوسیله آنها می توانند به راحتی و با صرف کمترین هزینه زمانی ، با انتخاب و سلیقه خود از همه ی فضاهای موجود دیدن کرده و اطلاعات مورد نظر خود را بدست آورند.
تا قبل از پیدایش سیستم مجازی چنین حسی تنها می توانست از طریق پخش فیلم محیط واقعی در بیننده ایجاد شود .اما امروز به دلایلی همچون موارد ذیل سیستم نمایش مجازی جایگزین مناسبی برای نمایش دیجیتالی می باشد:
- حجم بالای فیلمهای دیجیتالی
- عدم اختیار در انتخاب و کارگردانی محیط توسط بیننده
- سرعت محدود اینترنت و عدم توانِ نمایش فیلم بر روی فضای اینترنت
- کیفیت پایین تصویر فیلمهای دیجیتالی ( حداکثر کیفیت تصاویر دیجیتالی ۷۲۰ در۵۷۶
- پیکسل است در حالیکه در تصاویر نمایش مجازی حداقل ۶۰۰۰ در ۳۰۰۰ و حداکثر ۱۵۰۰۰ در ۷۵۰۰ پیکسل است )

جهت مشاهده نمونه تور مجازی دبستان، به وب سایت www.atcce.com/vt بخش دبستان مراجعه فرمایید.

* * * 

نمای 360 - ارائه دهنده خدمات تور مجازی و عکاسی پانوراما در ایران

www.360view.ir