دنیای LED ها

انتخاب تکنولوژیLED مثل انتخاب یک کت زمستانی مناسب می ماند. با توجه به نیاز افراد مدل های متفاوتی با ویژگی‌های متفاوتی از لامپهای LED وجود دارد. نوع LED که شما انتخاب می‌کنید، می‌تواند خیلی ساده و ابتدایی باشد مثله DIP LEDS یا می تواند خیلی پیچیده و با کارایی های متفاوتی باشد و نیازهای متفاوتی را برآورده‌کند مثل SMD ها. همانطور که می‌دانید تکنولوژی مدرنLED در سال ۱۹۶۲ توسط nick Holon yak با اختراع DIP LED توسعه یافت و از آن زمان تاکنون شاهد نوآوری های بسیاری در این زمینه بوده ایم .مقاله پیش رو خلاصه‌ای از انواع مختلف LED هاست که هم اکنون در بازار موجود می‌باشد.
تکنولوژی (Dual In-lip package ) DIP LED بیش از ۵۰ سال است که وارد بازار شده است ،در واقعDIP ها همان چیزی هستند که وقتی هر کسی بهLED فکر می کند به ذهنش خطور می‌کند . اگرچه DIP LED ها به عنوان یک صنعت جدید محسوب نمی شوند ، اما همچنان در تابلوها و نمایشگرهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند و از محبوبیت بالایی برخوردارند .مصرف گسترده DIP LED ها به دلیل طول عمر بسیار زیاد و نور خیره کننده آنهاست.
DIP ها با شکل های تیرمانند یا قرص مانند خود (wide>5mm ) و قابلیت نصب آسان بر روی بردهاLED شناخته شده هستند. در واقع پوشش اپوکسی و پلاستیکی LED ها به عنوان یک لنز عمل می کند که باعث تمرکز نور خروجی از دیود می شود . همچنین شکل پوشش بیرونی DIP که شامل یک لبه تخت در یک طرف آن است که همیشه این قسمت نشان دهنده قطب کاتد DIP ( cathode )ها است.
DIP LED ها به دلیل هزینه پایین، روشنایی زیاد و سهولت در نصب معمولاً برای مصارف داخلی و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. دیودهای DIP را می توان به صورت فله (حجمی ) از تولید کنندگان LED و صنایع الکترونیک برای مصارف و هدف‌های گوناگونی خریداری کرد.
به دلیل سهولت در نصب و خاصیت plug-and-play به راحتی می توان آنها را بر روی هر نوع برد لحیم کرد. که این ویژگی به دستگاه های الکترونیکی توانایی ارسال اطلاعات به کاربر بدون نیاز به یک نمایشگر واقعی بر روی دستگاه را می دهد.

پارس سامان ایرانیان - لامپ LED
[مشهد]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، صادر کننده
  • خدمات/محصولات : لامپ LED
  • تلفن: 051-32400970