ورمیکولیت،Vermiculite

نام عمومی گروهی از آلومینوسیلیکات های آبدار آهن و منیزیم است و یا بخشی از گروه کانی های فیلوسیلیکاته (سیلیکات های صفحه ای) که در ظاهر شبیه به میکا می باشد، از دگرسانی و یا هوازدگی کانی های بیوتیت و فلوگوپیت ایجاد می شود. امروزه ورمیکولیت در سطح وسیعی در جهان بکار می رود

ورمیکولیت :
Vermiculite

توضیحات خدمت

ورمیکولیت در باغبانی

این ماده در کشاورزی کاربرد گسترده ای دارد، از جمله : زمین های چمن ، باغ ها ،مواردی که رشد سریع گیاه از الویت برخوردار است ، در مناطق مواجه شده با خشکسالی و همچنین در شرایط ویژه کم آبی خاک را از جریان بادهای گرم حفظ می کند و در سرما نیز از یخ زدگی ریشه ها جلوگیری بعمل می آورد .این کانی به دلیل دارا بودن شاخصه هایی همچون تمیز و غیر سمی، بی بو، خنثی از نظر شیمیایی و آنتی باکتریال و استریل بودن در باغبانی مورد استفاده گسترده ای دارد، چراکه این ماده خود از کپک زدگی و قارچ گذاری و فاسد شدن گیاه و ریشه جلوگیری می کند. ورمیکولیت به دلیل قابلیت نقل و انتقال کاتیون ها می تواند موادی نظیره آمونیوم، پتاس، کلسیم، منیزیم و آهن را به ریشه و گیاه در حال رشد برساند و به سبب همین خصوصیت تبادل یونی قادر است جذب مواد مغذی را برای گیاه آسانتر کند .

در کشورهای پیشرو در کشاورزی سال‌هاست که ورمیکولایت به‌عنوان شبه‌خاک در داخل آپارتمان‌ها و یا سیستم‌های هیدروپونیک (Hydroponic Growing) در پرورش گل و گیاه در مواردی که محدودیت استفاده از خاک معمولی را دارند، استفاده می‌شود. (Soiless) و موادغذائی موردنیاز گیاهان به‌صورت مایع به ورمیکولایت و نهایتاً ریشه‌ها رسانده می‌شود.

ورمیکولیت با ایجاد فضای مناسب در خاک و سبک کردن آن ،هوادهی به ریشه را به شدت بهبود می بخشد و این در حالی است که رطوبت و مواد غذایی را به آسانی در اختیار قلمه ها و ریشه های جوان قرار میدهد.

انبار کردن محصولات ریشه ای مانند پیاز

گرید بندی ورمیکولیت بر اساس اندازه ذرات :

نامگذاری

اندازه ذرات دانسیته مورد استفاده
ریز

mm0.0– 0.5

230 kg/m3 کاشت بذر و ایجاد بستر مرطوب در لایه های میانی خاک
متوسط 0.5-1mm 210kg/m3 مرحله اصلی رشد و حیات
بزرگ 1-3mm 190kg/m3 جلوگیری از یخ زدگی ، نگهداری بالای رطوبت و ذخیره سازی آب

منبع:http://msglidoma.com

نهالستان پارس
[مشهد]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : نهالستان پارس، نهالفروشی، مهندس زردادی، گیاه_آپارتمانی، گیاهان_دارویی، پایه_رویشی گلابی، خراسان رضوی، پایه رویشی گیلاس، خرید نهال، پایه رویشی هلو، پایه GN—پایهGF677، فروش نهال، پایه مالینگ، Nursery tree pars، بذر گلابی، احداث باغ
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 0051-37413111، 00915-9157465، 00915-2157465، 00933-5351573
محصولات و خدمات