پرسش و پاسخ

اینورتر ایزوله جنسیس چیست ؟

دستگاه الکترونیکی است که برق باطری اتومبیل را به صورت کاملا ایزوله شده و ایمن به برق 220 ولت شهری تبدیل می کند ( تبدیل DC به AC ).خروجی مبدل های برق Genesis ولتاژ220 ولت و فرکانس 50 هرتز می باشد که جهت کارکرد صحیح وسایل برقی و افزایش طول عمر آن ها لازم است.

[بالا]
کاربردهای اینورتر ایزوله جنسیس چیست؟

ایمن، سبک و قابل حمل بودن اینورترهای جنسیس با روش استفاده بسیار آسان، برق مورد نیاز شما را در اتومبیل، جاده، سفر، بیابان، کوهستان، جنگل، ساحل دریا، باغ، کانکس و ... و به طور کلی در هر زمان یا مکانی که دسترسی به برق شهری ندارید جهت استفاده های زیر تأمین می کند :
- جهت تأمین روشنایی ( روشن کردن همزمان تمامی لامپ های مورد نیاز یک منزل )

- استفاده از انواع وسایل برقی مانند لامپ، پروژکتور، یخچال، تلویزیون، کامپیوتر، چای ساز، پنکه، سشوار، ریش تراش، اتو، آبمیوه گیری و مخلوط کن، چرخ گوشت، کباب پز برقی، دستگاه های صوتی و تصویری، پمپ آب، بخاری برقی و ....

- استفاده از انواع شارژرها( تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت، انواع دوربین های عکاسی و فیلمبرداری، انواع پلیرها و ... )

- استفاده از انواع ابزارهای صنعتی مانند دریل، سنگ فرز و ....

- تأمین کننده برق اضطراری ساختمان در زمان قطعی برق جهت استفاده از روشنایی، وسایل برقی و راه اندازی سیستم های امنیتی

و ...

[بالا]
روش استفاده از اینورتر ایزوله جنسیس چگونه است؟

دو روش برای استفاده از مبدل برق 12ولت اتومبیل به 220 ولت جنسیس طراحی شده است:
1- اتصال اینورتر با استفاده از کابل اتصال به جا فندکی اتومبیل عرضه شده همراه اینورتر: هنگامی از جا فندکی اتومبیل استفاده کنید که توان مصرفی دستگاه های متصل شده به اینورتر کمتر از 50 وات باشد، زیرا جا فندکی خودرو توانایی تأمین بیش از این توان را ندارد.

2- اتصال مستقیم اینورتر به باطری اتومبیل با استفاده از کابل های با گیره سوسماری عرضه شده همراه اینورتر

[بالا]
اینورتر به اتومبیل یا باطری اتومبیل من آسیب نمی رساند؟

در اینورترهای جنسیس جهت محافظت از سیستم برق اتومبیل سیستم ایزولاسیون تعبیه شده است و جهت محافظت از باطری اتومبیل، جلوگیری از تخلیه کامل باطری و افزایش طول عمر آن سیستم های محافظتی زیر طراحی شده است :
- سیستم هشدار دهنده صوتی در هنگام کاهش ولتاژ باطری از ولتاژ 11 ولت: هنگامی که ولتاژ باطری به 11 ولت افت می کند آلارم به صدا در می آید که نشان می دهد باطری به شارژ مجدد نیاز دارد. در این زمان کاربر باید اینورتر را خاموش کند، زیرا اینورتر در مدت زمان کوتاهی پس از این آلارم در ولتاژ 5 .10 ولت به طور اتوماتیک و هوشمند خاموش خواهد شد.

- سیستم خاموش کننده هوشمند در هنگام کاهش بیش از حد مجاز ولتاژ باطری: سطح ولتاژ پایین باطری به اینورتر آسیبی نمی رساند اما باعث آسیب به باطری اتومبیل می شود.جهت محافظت از باطری هنگامی که ولتاژ باطری به 10.5 ولت افت می کند، اینورتر به طور اتوماتیک و هوشمند خاموش خواهد شد جهت شارژ مجدد باطری، کافی است اتومبیل را به مدت حداقل 10 دقیقه روشن نمایید تا باطری شارژ گردد و سپس مجددا اینورتر راروشن نمایید.

[بالا]
آیا در هنگام استفاده از اینورتر، امکان برق گرفتگی وجود دارد؟

مبدل های برق باطری خودرو به برق شهری 220 ولت جنسیس جنسیس مجهز به سیستم ایزولاسیون برق باطری اتومبیل از برق 220 ولت خروجی اینورتر می باشند که این ویژگی مانند یک دیوار حائل بین ورودی و خروجی عمل می کند تا اتومبیل از آسیب به سیستم برق آن و همچنین کاربر را از هر گونه آسیب احتمالی برق گرفتگی که ناشی از تداخل ورودی و خروجی می باشد مصون کند و با آرامش و بدون نگرانی از اینورتر استفاده کند. علاوه بر این، ایزوله بودن اینورتر سبب افزایش طول عمر، دقت و راندمان آن نیز خواهد شد.
اینورترهای جنسیس تنها اینورترهای ایزوله در ایران می باشند.

[بالا]
من چه توانی از اینورتر را باید خریداری کنم؟

انتخاب مدل اینورتر به مقدار توانی که استفاده می کنید بستگی دارد. جهت تعیین توان مورد نیاز، باید مجموع توان وسایلی که می خواهید راه اندازی کنید محاسبه گردد.

[بالا]
آیا توان مصرفی وسایل برقی در لحظه روشن شدن با توان مصرفی در لحظات بعد متفاوت است ؟

وسایل برقی از نظر توان مصرفی در لحظه راه اندازی به دو دسته تقسیم می شوند:
1- وسایل برقی بدون موتور ( بارهای مقاومتی ): توان مصرفی این گونه وسایل در لحظه راه اندازی دقیقا برابر است با توان مصرفی آن ها در مدت زمان کارکرد، مانند لامپ های رشته ای، به عنوان مثال یک لامپ 100 وات رشته ای استاندارد در همه زمان ها تقریبا 100 وات از منبع تغذیه، توان می کشد.

2- وسایل برقی دارای موتور ( بارهای القایی ) : این گونه وسایل در لحظه راه اندازی حداقل بین 2 تا 6 برابر توان نامیشان، به مدت 1 تا 5 ثانیه از منبع تغذیه، توان می کشند، به عنوان مثال یک یخچال 200 واتی حداقل به 400 تا 1200 وات توان در لحظه راه اندازی نیاز دارد. برخی از وسایل برقی القایی عبارتند از: یخچال، کولر، چرخ گوشت، ماشین های ظرفشویی، ابزارهای صنعتی مانند دریل، سنگ فرز و ... ، پمپ ها، لامپ های فلورسنت ( مهتابی ) و ....

اینورترهای جنسیس تقریبا تا 3 برابر توان واقعی، توان Surge ( توان راه انداز وسایل برقی موتوری ) ارائه می دهند.

[بالا]
چه مدت زمان می توانم از اینورتر استفاده کنم؟

مدت زمان استفاده از اینورتر به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:
- وضعیت باطری اتومبیل ( نو باشد یا کارکرده، استاندارد باشد یا خیر، شارژ کامل باشد یا خیر و ... )

- توان پیوسته وسایل برقی مصرفی

- بازده اینورتر

به عنوان مثال با استفاده از یک باطری 12 ولت 60 آمپر ساعت نو و با شارژ کامل، می توان یک وسیله برقی 300 وات یا 8 لامپ کم مصرف 40 وات را با استفاده از اینورتر ایزوله جنسیس مدل 300 وات به مدت 90 دقیقه تا 120 دقیقه روشن نمود. بازده بالای اینورترهای ایزوله جنسیس عامل تعیین کننده افزایش مدت زمان کارکرد وسیله برقی با اینورتر می باشد. بازده پایین اینورترهای غیر استاندارد را می توان از روی داغ کردن آنها در مدت زمان کوتاهی پس از شروع کارکرد متوجه شد، این اینورترها به دلیل عدم طراحی استاندارد، بخشی از انرژی را که باید از باطری به وسیله برقی منتقل کننددر درون خود تلف می کنند، در نتیجه باطری زودتر از انتظار تخلیه شده و مدت زمان کارکرد وسیله برقی به شدت کاهش می دهد.

[بالا]
آیا می توانم طول کابل بین اینورتر و وسایل برقی متصل به آن را افزایش دهم؟

بله، این امکان در اینورترهای جنسیس وجود دارد و شما می توانید به هر میزان که نیاز دارید طول کابل را افزایش دهید.

[بالا]
برای افزایش طول کابل بین اینورتر و باطری، از چه سایز کابلی باید استفاده کنم؟

در هنگام نصب، برای اینکه اینورتر بتواند در یک مکان مناسب تر، خنک تر و دارای محافظت بیشتر قرار گیرد ممکن است استفاده از کابل های DC بزرگتر از کابل های عرضه شده به همراه اینورتر مطلوب تر و ارجح تر باشد، بدین منظور از کابل های استاندارد و با سایز مناسب استفاده کنید.
تولید کنندگان اینورترهای غیر استاندارد به دلیل کاهش هزینه تمام شده و در نتیجه ارزان جلوه نمودن خود و یا به دلیل عدم آگاهی و تخصص در این زمینه از کابل های نازک برای تحویل به مشتری استفاده می نمایند کابل های نازک باعث افت ولتاژ شدید بین باطری و اینورتر شده و عبور جریان سبب گرم شدن و ذوب شدن عایق آنها می شود که می تواند منجر به اتصالی بین قطب های مثبت و منفی باطری شود و آسیب ها و صدمات پیش بینی نشده را به وجود آورد.

به منظور افزایش کابل بین اینورتر و باطری به ترتیب مراحل مندرج در دفترچه راهنمای اینورتر ایزوله جنسیس عمل کنید.

[بالا]
برای شارژ مجدد باطری باید چه کاری انجام دهم؟

جهت شارژ مجدد باطری، کافی است اتومبیل را به مدت حداقل 10 دقیقه روشن نمایید تا باطری شارژ گردد.

[بالا]
تفاوت بین شکل موج Square Wave و Modified Sine Wave چیست؟

یکی از مهم ترین معیارهای کیفیت اینورتر، شکل موج خروجی آن است.
اینورترهای با شکل موج خروجی Square Wave پایین ترین سطح کیفیت را در بین اینورترها دارا می باشند و به دلیل استفاده از مؤلفه های ارزان قیمت در طراحی، با قیمت بسیار پایین و بعضا به دلیل عدم آگاهی خریدار به عنوان سینوسی اصلاح شده عرضه می شوند که بسیاری از وسایل برقی با این شکل موج سازگار نبوده و باعث کاهش طول عمر و آسیب جدی به آن ها می شود توصیه می شود در صورت امکان از اینورترهای با شکل موج خروجی Square Wave استفاده نشود.

برترین برندهای اینورتر در دنیا دارای شکل موج خروجی Modified Sine Wave می باشند زیرا اکثر وسایل برقی با شکل موج Modified Sine Wave سازگار می باشند. شکل موج خروجی اینورترهای جنسیس Modified Sine Wave می باشد که دلیل دیگری بر کیفیت بالای آن ها می باشد.

[بالا]
شرکت بهپویان
[کرمان]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : مبدل برق باطری ماشین به برق شهری، تبدیل 12 به 220، اینورتر، موتور برق مسافرتی، فروشگاه اینترنتی : http://markestan.ir
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 034-32437106، 034-32437107