ترانسفورماتورهای توزیع و پست های پیش ساخته

گستره تولیدات بخش توزیع شرکت آریا ترانسفو شامل انواع مختلف ترانسفورماتورهای توزیع اعم از روغنی و خشک تا توان 4000 کیلو ولت آمپر و ردیف ولتاژ تا 36 کیلو ولت می‌باشد.

ترانسفورماتورهای :
روغنی کنسرواتوری
ترانسفورماتورهای :
روغنی هرمتیک
ترانسفورماتورهای :
خشک رزینی

توضیحات خدمت

ترانسفورماتورهای روغنی کنسرواتوری

در ترانسفورماتورهای روغنی، تغییرات دمای محیط و همچنین تغییرات بار ترانسفورماتور در طول مدت بهره‌برداری، دمای روغن ترانسفورماتور را تغییر داده و این تغییر دما باعث تغییر حجم روغن تانک ترانسفورماتور خواهد شد.

منبع انبساط ( کنسرواتور ) با استفاده از لوله‌های عبور روغن، با روغن درون تانک ترانسفورماتور در ارتباط بوده و انقباض و انبساط روغن ترانسفورماتور باعث کم و زیاد شدن حجم روغن درون کنسرواتور خواهد شد. همچنین روغن کنسرواتور با هوای  محیط در ارتباط بوده و بمنظور جلوگیری از ورود رطوبت هوای اطراف به روغن ترانسفورماتور که باعث کاهش استقامت عایقی روغن و همچنین عایق‌های سلولوزی ترانسفورماتور می‌گردد، از یک محفظة حاوی رطوبت‌گیر ( سیلیکاژل ) استفاده می‌گردد.

غیر از تجهیزات معمول مورد استفاده در ترانسفورماتورهای توزیع تجهیزات اضافی دیگری بنا به درخواست مشتری قابل نصب بر روی ترانسفورماتورها بوده که بخشی از آنها در زیر آورده شده است:

 • انواع ترانسفورماتورهای جریان جهت اندازه‌گیری و حفاظت
 • ترمومترهای سیم‌پیچ
 • جعبه کابل و باسداکت برای سمت‌های فشارقوی و فشارضعیف
 • انواع بوشینگ‌های plug –in
 • رله فشار شکن
 • رله بوخهتس
 • مقاومت زمین

ترانسفورماتورهای روغنی هرمتیک

از مهمترین عواملی که باعث کاهش استقامت عایقی روغن و همچنین عایق‌های سلولوزی ترانسفورماتور می‌شود، رطوبت هوای محیط است که از طریق محفظة رطوبت‌گیر به روغن کنسرواتور ترانسفورماتور راه پیدا می‌کند. به ‌منظور جلوگیری از اختلاط روغن و رطوبت ، در محیط‌های دارای رطوبت و آلودگی بالا از ترانسفورماتورهای هرمتیک که روغن ترانسفورماتور با هوای محیط ارتباطی ندارد استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه روغن در ترانسفورماتورهای هرمتیک هیچگونه ارتباطی با هوای محیط ندارد، احتمال نیاز به سرویس و نگهداری ترانسفورماتور نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد. بدین ترتیب غیر از مناطق مرطوب، ترانسفورماتورهای هرمتیک در محل‌هایی که سرویس و نگهداری دوره‌ای ترانسفورماتورها امکانپذیر نمی‌باشد نیز کاربرد خواهد داشت.

 ترانسفورماتورهای هرمتیک به‌ دو صورت ساخته می‌شوند:

ترانسفورماتورهای هرمتیک وله ای( دیواره کنگره ای) :

این نوع ترانسفورماتورها کاملا از روغن پر شده و انبساط و انقباض روغن درون ترانسفورماتور که حاصل از تغییرات دمای محیط و همچنین تغییرات بار ترانسفورماتور می‌باشد،از طریق دیواره‌های وله‌ای قابل ارتجاع که وظیفة خنک­ کنندگی ترانسفورماتور را نیز برعهده دارند انجام می‌گردد.وله‌ها باید به گونه‌ای طراحی گردند که تحمل کافی را در برابر فشار ناشی از انبساط و انقباض روغن ترانسفورماتور را داشته باشند..

مزایای استفاده از ترانسفورماتورهای هرمتیک وله‌ای عبارتند از:

 • کاهش سرعت پیری عایقی روغن و عایق‌های سلولوزی ترانسفورماتور
 • عدم نیاز به سرویس و نگهداری دوره‌ای و تصفیه و تعویض روغن ترانسفورماتور
 • حذف کنسرواتور و در نتیجه کاهش ارتفاع ترانسفورماتور
 • عدم نیاز به رطوبت‌گیر، رلة بوخهلتس و روغن نما

ترانسفورماتور هرمتیک با بالشتک گازی:

در این نوع ترانسفورماتورها یک بالشتگ گازی که معمولا با یک گاز خنثی مانند نیتروژن پر شده‌ است بین سطح بالای روغن و درپوش ترانسفورماتور قرار می‌گیرد.

با توجه به قابلیت تراکم گاز نیتروژن و همچنین خاصیت ارتجاعی بالشتک گازی، تغییر حجم روغن ترانسفورماتور که نتیجة تغییر دمای محیط و همچنین تغییر بار ترانسفورماتور می‌باشد، باعث افزایش و یا کاهش فشار گاز درون بالشتک می‌گردد. این نوع ترانسفورماتورها علاوه بر مزایای ترانسفورماتورهای هرمتیک وله‌ای قابلیت ساخت در توان­های بالاتر را نیز دارا   می‌باشند. البته باید توجه داشت که در این حالت ارتفاع مخزن ترانسفورماتور بدلیل وجود بالشتک گازی افزایش می‌یابد.

ترانسفورماتورهای خشک رزینی

ترانسفورماتورهای خشک رزینی به روغن جهت خنک شدن و یا به عنوان عایق الکتریکی نیازی ندارند. لذا به دلیل عدم وجود روغن، خطر آلودگی خاک و منابع زیر­زمینی و همچنین احتراق و خطر آتش سوزی کم می شود.

در این گونه از ترانسفورماتورها به­ جای بوشینگ سرامیکی در قسمت­های انتهایی، از عایق سیلیکون استفاده می­شود. به این ترتیب خطر ترک خوردن سرامیک بوشینگ و نشت بخار روغن از بین می­رود.

کاهش مواد قابل اشتعال، نیاز به تجهیزات گسترده آتش­نشانی را کاهش می­دهد. بنابراین از این دستگاه­ها در محیط­های سرپوشیده و نواحی سرپوشیده شهری نیز می­توان استفاده کرد.

با حذف روغن در ترانسفورماتورهای خشک، نیاز به تانک روغن، سنجه سطح روغن، آلارم گاز و ترمومتر روغن کاملا از بین می ­رود. بنابراین کار نصب آسانتر شده و تنها شامل اتصالات کابل­ها و نصب تجهیزات خنک ­کننده خواهد بود.

از دیگر ویژگی­های ترانسفورماتورهای خشک، کاهش تلفات الکتریکی است. یکی از راه­های کاهش تلفات و بهینه کردن بهره برداری از ترانسفورماتور، نزدیک کردن ترانسفورماتور به محل مصرف انرژی تا حد ممکن است تا از مزایای انتقال نیرو به قدر کافی بهره ­برداری شود. با به­کارگیری ترانسفورماتور خشک این امر امکان پذیر است.

همچنین به دلیل نوع عایق به ­کار گرفته شده در ساختار این نوع از ترانسفورماتورها، عملا بروز تخلیه جزئی در حد بسیار پایینی می­باشد.ترانسفورماتورهای خشک بر خلاف انواع روغنی نیازی به نگهداری ندارند. در اصطلاح به این نوع از ترانسفورماتورها Maintenance Free نیز گفته می­شود.

این ترانسفورماتورهای دارای سطح صدای پایین می­باشند. این عامل نیز زمینه استفاده از این نوع ترانسفورماتورها را در مناطق مسکونی فراهم می­ آورد. در ساختار ترانسفورماتورهای خشک رزینی، از رزین مایع استفاده می­شود که پس از طی مرحله کوره به صورت جامد در می ­آید. در واقع هادی و رزین اطراف به صورت یک جسم صلب در می­آیند. این عامل سبب مقاومت بیشتر ترانسفورماتور در برابر نیروهای اتصال کوتاه می­ گردد. با توجه به موارد مذکور، این نوع ترانسفورماتورها در محیط­ هایی مانند برج­های مسکونی، مراکز تجاری، فرودگاه­ها، بیمارستان­ها، مراکز حساس و استراتژیک، مترو، تاسیسات زیر زمینی، فروشگاه­ها، مناطق پر ازدحام، شبکه­ های آبرسانی، پست­های پکیج و پست­های موبایل استفاده می شوند.

پست های پیش ساخته

پست­های پیش ساخته یا کمپکت به دلیل استفاده از تجهیزات کامپکت در ابعاد کوچکتر ساخته می­شوند و بیشتر در مناطق شهری که محدودیت فضا وجود دارد پیشنهاد می­شوند. همچنین به دلیل پیش ساخته بودن اجزا تشکیل دهنده این مجموعه می­توان در فوریت­های شهری از آن استفاده کرد و منطقه موردنظر را برقدار کرد. در ساخت پست­های کامپکت ازتابلوهای فشار متوسط و فشار ضعیف استفاده می­شود که هر کدام از این تجهیزات از بهترین برندهای خارجی و دارای تائیدهای لازم از مراکز معتبر داخلی و خارجی می­باشند.

مهرشید نیرو | فروش ترانسفورماتور و تجهیزات شبکه توزیع برق
[تهران]
 • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
 • خدمات/محصولات : نمایندگی فروش آریا ترانسفو، ترانسفورماتور، ترانسفورماتور روغنی، ترانسفورماتور قدرت، ترانسفورماتور فوق توزیع، ترانسفورماتور کوره ای، نماینده فروش آریا ترانسفو، پایه روشنایی، پایه روشنایی پارکی، پایه روشنایی معابر، تیر برق چدن نشکن، تیر چدنی
 • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
 • تلفن: 021-66073825