رزومه مرکز آتیه

     آتیه با پیشینه علمی معتبر، خدمات تشخیصی و درمانی مطابق با استاندارهاي تايید شده جهانی را ارايه می دهد و در حوزههايي که خدمات و روشهاي جدید، اثر بخشی مستند و اثبات شدهاي ندارد صرفاُ در قالب طرحهاي پژوهشی با همکاري دانشگاههاي کشور خدمات خود را به داوطلبان ارايه می کند. دکتر رستمی، موسس مرکز، با نگرش و رویکردي نو به آینده و با اتکا بر منابع و امکانات علمی روز دنیا زمینه فعالیت آتیه را" روانشناسی سلامت و مثبت گرا"  می داند.

با هدف دستیابی به رشد، ارتقاء عملکرد و توانمنديهاي فردی، اجتماعی و پیشگیري از عوارض و آسیبهاي روانی موثر در تربیت و تحصیل موفق دانش آموزان چراغ راه این مرکز شده است. آتیه آینده روشن ایران را در گرو تنظیم و آموزش مغزي برتر براي هر ایرانی  میداند و رسالت خود را آرامش، توانمندي، یادگیري و هوشمندي قرار داده است.

 

 • سال 1384 مطالعات گستردهاي در زمینه نوآوريهاي روز دنیا در عرصه علوم روانشناسی آغاز شد.

 

 • از سال 1385 اولین تجهیزات خریداري و به صورت آزمایشی مورد بهرهبرداري قرار گرفت. به طور هم زمان متخصصینی براي طی دورههاي آموزشی اقدام نمودند. تیم تحقیقاتی گروه آتیه متشکل از متخصصینی از بهترین دانشگاههاي دا خل و خارج از کشور با اشراف بر این علوم به سرعت متبحر گشته و روند كاربرد آنها آغاز شد.

 

 • از سال 1386 مجوز تاسیس گروه آتیه توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صادر شد. با آغاز اطلاع رسانی، استقبال چشمگیري از سوي مردم صورت گرفت.

    

 • سال 1387 با توسعه فیزیکی گروه آتیه، خدمات جامعتري توسط متخصصین ارايه شد و افراد بیشتري نیز توانستند از این خدمات بهره ببرند.

 

  

 • از سال 1389 رویکرد جدیدي در مجموعه خدمات آتیه شکل گرفت و آن پرداختن به مراحل رشد و تکامل نوزادان از ابتداي تولد بوده است.

 

 

بخش تشخيصي:

 

 • QEEG

 

 • آزمون روان شناختي

 

 • ارزيابي شنيداري

 

 • ارزيابي وي‍‍ژه

 

 • چكاپ

 

 • بخش روان پزشكي

 

 

 QEEG

 با QEEG مي توان اختلال بيش فعالي / كمبود توجه (ADHD، افسردگي، اضطراب، تومورهاي مغزي، صرع، اختلالات يادگيري، سوء مصرف الكل يا مواد، سكته، آسيبهاي مغزي، بيماريهاي مغزي، مانند مننژيت و آنسفاليت، اسكيزوفرني، دمانس و آلزايمر را تشخيص داد.  با قرار دادن تعدادي الكترود روي سر ميتوان فعاليت الكتريكي مغز را ثبت كرد.  در اين روش 19 الكترود كه روي يك كلاه نصب شدهاند روي پوست سر شما قرار داده مي شود. كامپيوتر پس از انجام محاسبات پيچيده روي سيگنالهاي الكتريكي دريافت شده از مغز شما، آنها را در قالب سرهاي رنگي نمايش مي دهد افزايش يا كاهش امواج مغزي نشان دهنده عملكرد خاصي است ( براي مثال: اضطراب، افسردگي، بيش فعالي / كمبود توجه و ...).    در نهايت  نقشه مغزي تهيه شده از مغز شما، توسط متخصصين تحليل شده و نتيجه به شما ارايه   ميشود.

 

آزمونهاي روانشناختي:

هدف از اجراي آزمونهاي روان سنجي،  دستيابي به تصوير جامعي از فرد ميباشد كه هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف فردي را در بر ميگيرند.

 

ارزيابي شنيداري:

ارزيابي شنيداري، ارزيابي مختصري جهت مشخص نمودن  اينكه آيا فرد نياز به AIT دارد يا خير ؟

 

روان  پزشكي :

در اين بخش روانپزشكان با استفاده از دادههايي كه از فرايندهاي ساير بخشهاي تشخيصي حاصل شده است و همينطور با توجه به مصاحبه باليني و تشخيصي توسط وي به يك جمع بندي واحد و تشخيصي نهايي مي رسد.

 

چكاپ:

           در چكاپ قسمتهاي مختلف بدن به دنبال اين هستيم كه آيا اين قسمت خوب كار ميكند يا خير. 

چکاپ کودکان زیر 6 سال كه با هدف شناسایی مشکلات رفتاری و هیجانی کودکان در سن پیش دبستانی طراحی شده است، به منظور ارايه خدمات پیشگیرانه و درمانی از آزمونهای روانشناختی و مصاحبههای بالینی با والدین و کودک استفاده میکند.

روانشناسان این قسمت بر این باورند که میتوان علاوه بر شناسایی عواملی که میتواند باعث پدید آمدن مشکلات در دوران مدرسه شوند، میتوان به شناسایی نقاط قوت و ضعف کودکان پرداخت و برای دورههای آتی تحولی آنها برنامهریزی کرد.   

 

ادامه دارد . . .

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
کلینیک آتیه
[تهران]
 • نوع فعالیت: تولید کننده، صادر کننده، خدمات
 • خدمات/محصولات : روانشناسی، مشاوره خانواده ازدواج ، تحصیلی، کاردرمانی و بازی درمانی، تست های روانشناسی، بازی های کودکان، اختلال یادگیری، اضطراب، ازدواج
 • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
 • تلفن: 021-8412000، 021-88988356