چرا همه بايد از خدمات دوربين مداربسته استفاده كنند؟

زمانی كه سیستم دوربین مداربسته نصب می‌شود، دوربین‌ها تنها بخشی از مفهوم طراحی به شمار می‌آیند. صرفاً قرار دادن دوربین‌ها در محل به عنوان سیستم مداربسته كفایت نمی‌كند. عوامل متعددی در طراحی سیستم مداربسته دخیل هستند؛ محل قرارگیری، نواحی پرخطر و نوع دوربین مورد استفاده، تمام بخش‌های معادله نصب موفقیت‌آمیز دوربین مداربسته را تشكیل می‌دهند.
نوع دوربین یكی از این عوامل می‌باشد و انواع مختلفی از دوربین‌های مداربسته در دسترس هستند. محل قرارگیری دوربین عامل دیگری است. نوع پوشش‌دهی دوربین یك عامل در نظر گرفته می‌شود. چنانچه نواحی بسیار زیادی را پوشش دهند، تعیین هویت افراد در معرض خطر قرار می‌گیرد. نوع دوربین آخرین عاملی است كه می‌بایست در نظر گرفت. آیا دوربین باید از نوع رنگی باشد یا نوع سیاه و سفید آن كفایت می‌كند؟ آیا كار دوربین صرفاً كنترل و نظارت نواحی مورد نظر می‌باشد یا مشتری می‌بایست افراد را شناسایی نماید؟ زمانی‌كه سیستم دوربین مداربسته مراحل طراحی خود را طی می‌كند، تأمین‌كننده این دوربین‌ها باید با مشتری بنشیند و تمام این نواحی را شناسایی كند.
موقعیت قرارگیری دوربین‌ها در محل مربوطه بسیار حائذ اهمیت است. چنانچه دوربین‌ در محل و موقعیت مناسب قرار نگرفته باشد، نواحی پرخطری كه مورد نظر مشتری است نمایش نمی‌دهد. در نتیجه اگر دوربین‌ها نواحی مورد نظر مشتری را نشان ندهند در نظر وی بی‌ارزش جلوه می‌كنند. بحث مقدماتی با مشتری می‌بایست دقیقاً خواسته وی را مشخص كند و دوربین‌ها نیز طبق آن مستقر شوند.
نواحی پرخطر در نظر هر مشتری متفاوت است. به عنوان مثال، نواحی پرخطر در مغازه خواروبار فروشی كوچك با نواحی پرخطر در فروشگاه زنجیره‌ای تفاوت دارد. نصب هر دوربین‌ منحصر به فرد است و شامل ملزوماتی متمایز نسبت به سایر دوربین‌ها می‌باشد. در خصوص دوربین‌های مداربسته و نصب آنها هیچ‌ نوعی وجود ندارد كه "با همه سیستم‌های مداربسته مطابقت داشته باشد". تأمین‌كننده دوربین‌ها در ارائه ایده‌ای كلی از ملزومات مربوط به پوشش‌دهی هر نصب خاص، مجرب می‌باشد. وی این دانش را در طول بحث و مشاوره‌ با مشتری به كار می‌بندد تا دوربین‌ها و موقعیت قرار‌گیری‌ آنها و نرم‌افزار مربوطه را در اختیار مشتری قرار دهند.
هر نرم‌افزار دارای ملزومات متفاوتی است. دوربین صرفاً به منظور نظارت بر رفت و آمد محلی كه ضرورتی به وضوح بالا ندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشتری نیازمند تعیین تعداد افرادی است كه به ناحیه‌ای خاص وارد و خارج می‌شوند. كنترل چهره‌ها و پلاك‌ خودروها مستلزم دوربینی با وضوح بسیار بالاتر است. مانند هر محصول دیگری، هر چه مشتری به وضوح بالاتری نیاز داشته باشد، دوربین‌ها نیز هزینه بالاتری در بر خواهند داشت. دوربین‌های كمتر پیشرفته نسبت به انواع پیشرفته‌تر خود در بازار ارزان‌تر هستند. طراحی سیستم دوربین‌های مداربسته مستلزم تركیبی از دوربین‌های غیرپیشرفته و پیشرفته می‌باشد كه به نیازهای مشتری پاسخ می‌دهند.
هدف طراحان سیستم‌ دوربین مداربسته پاسخ به نیازهای مشتری است. تنها با نشستن كنار مشتری و تعیین نیازمندی‌های وی می‌توان با موفقیت سیستمی را طراحی و اجرا نمود. در بسیاری از موارد مشتری هیچ‌گونه دانشی درباره خدمات دوربین‌های مداربسته ندارند و فقط دارای باورهای عمومی وكلی هستند. طراح سیستم از طریق جلسه ملاقات با مشتری می‌تواند نیازمندی‌های مربوطه را تعیین كند و سیستم دوربین مداربسته را مطابق با آن نیازمندی‌ها طراحی نماید.
برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
دیده بان گستر آریا
[تهران]
  • نوع فعالیت: وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : فروش و نصب انواع دوربینهای مدار بسته، مشاوره و طراحی سیستمهای حفاظتی، سیستمهای اعلان سرقت، سیستمهای اعلان حریق
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 021-44251653، 021-44251682