چگونه به مرغ مینا حرف زدن یاد دهیم؟

چگونه به مرغ مینا حرف زدن یاد دهیم؟ سخنگو کردن مرغ مینا : مرغ مینا (Myna) از جمله پرندگان زینتی و گران قیمت است که علاقه مندان به پرنده ها ، آن را به خاطر قدرت تقلید صدای بالایی که دارند نگهداری می کنند.

توضیحات خدمت

چگونه به مرغ مینا حرف زدن یاد دهیم؟

سخنگو کردن مرغ مینا : مرغ مینا (Myna)  از جمله پرندگان زینتی و گران قیمت است که علاقه مندان به پرنده ها ، آن را به خاطر قدرت تقلید صدای بالایی که دارند نگهداری می کنند. این پرنده در بازار با قیمت مناسبی به فروش می رسد به همین دلیل برخی افراد از طریق جوجه کشی و پرورش آن کسب درآمد می کنند. آموزش سخنگو کردن مرغ مینا ( Mina Chicken Speaker ) از مسائل بسیار مهمی است که علاقه مندان به پرورش این پرنده باید به آن توجه کنند. در این مقاله می توانید برخی از نکات مهم در آموزش کلمات به مرغ مینا را مطالعه کنید.

آموزش سخنگو کردن مرغ مینا

اولین مساله توجه به سن پرنده ای است که می خواهید کلمات را به آن آموزش دهید. جوجه های مرغ مینا قابلیت یادگیری بهترین نسبت به مرغ میناهای بالغ دارند. بنابراین اگر می خواهید تقلید صدا را خودتان به مرغ مینا آموزش دهید ، بهتر است جوجه های این پرنده را تهیه کنید زیرا به مرغ میناهای بالغ که سن زیادی دارند به سختی می توان کلمات را آموزش داد.

برای سخنگو کردن مرغ مینا باید صبر و حوصله داشته باشید و انتظار نداشته باشید که پرنده یک دفعه به صورت واضح شروع به سخن گفتن کند. تقلید کلمات را باید به صورت تدریجی به پرنده یاد دهید. از کلمات ساده که تلفظ آن ها آسان است استفاده کنید. آموزش کلمه ای مانند سلام که تلفظ آن ساده است و زیاد استفاده می شود ، می تواند شروع خوبی برای سخنگو کردن مرغ مینا باشد.

تکرار کلمات مهمترین نقش را در آموزش تقلید صدا ایفا می کند. همانطور که اشاره کردیم بهتر است در ابتدا کلمه ساده ای مانند سلام را به پرنده آموزش دهید. یک قاعده بسیار مهم و ضروری در این زمینه وجود دارد ، تکرار ، تکرار ، تکرار. توصیه می کنیم که فقط یک نفر مسئولیت آموزش کلمات به پرنده را بر عهده باشد ، اما اگر دو نفر هم بخواهند پرورش این پرنده را بر عهده بگیرند باید کلمات یکسان و مشابهی را به پرنده آموزش دهند.

برای سخنگو کردن مرغ مینا در ابتدا می توانید از آهنگ های ساده و ابتدایی استفاده کنید. جایزه دادن به پرنده را فراموش نکنید. میوه هایی مثل گلابی ، سیب و توت فرنگی برای جایزه دادن به مرغ مینا عالی هستند.

در آموزش تقلید صدا به مرغ مینا حتما به پرنده شخصیت بدهید و جدی باشید. بعضی از پرنده ها باهوش تر هستند و تقلید کلمات را به آسانی یاد می گیرند اما برخی دیگر به کندی کلمات را یاد می گیرند. مرغ مینا جزء پرندگان باهوش محسوب می شود اما در آموزش کلمات به پرنده باید صبر و حوصله به خرج دهید.

و نکته آخر این که استفاده از آینه در یاددادن کلمات را فراموش نکنید. استفاده از آینه می تواند در کاهش استرس مرغ مینا نقش مهمی ایفا کند. گاها مشاهده می شود که پرنده با دیدن خودش در آینه شروع به صحبت کردن می کند که در سخنگو کردن مرغ مینا موثر است.

گروه صنعتی اسکندری
[ارومیه]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : رطوبت ساز، مه پاش، هیتر، بخاری کارگاهی، چیلر، یخ ساز، کارخانه یخ، انواع سردخانه، بخاری مرغداری، بخاری گلخانه، جت هیتر، فن سیر کوله، دستگاه جوجه کشی، ماشین جوجه کشی، رطوبت سنج و دما سنج دیجیتال، هواساز
  • نوع مالکیت: تعاونی
  • تلفن: 044-32341796، 044-32346612
بروز رسانی 4 هفته قبل