چرا دستگاه حضور و غیاب بخریم ؟

چرا دستگاه حضور وغیاب بخریم ؟

 به طور کلی خرید دستگاه حضور و غیاب برای مدیران صرفه اقتصادی بسیاری دارد زیرا این سیستم با کنترل دقیق ورود و خروج درصد خطای محاسبات حقوق در پایان ماه را به صفر رسانده و با توجه به میزان کارکرد پرسنل مدیران می توانند آمار کاملی از مدت زمان کسر کار یا اضافه کار پرسنل خود را داشته باشند. از جمله مواردی که مدیران را به خرید دستگاه حضور غیاب ترقیب می کند عبارتند از: 

کنترل دقیق ورود و خروج پرسنل

  عدم دخالت افراد غیر مسئول
  کنترل دقیق اضافه کار و کسر کار
  برگشت هزینه دستگاه پس از صدو بیست روز (با 15 نفر پرسنل)
  برگشت هزینه دستگاه پس از بیست و سه روز (با 60 نفر پرسنل)
  سهولت در محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل
  نگهداری آرشیو کاملی از ورو و خروج پرسنل و ...

 دستگاه حضور وغیاب چیست؟

سیستم حضور و غیاب یا ساعت حضور غیاب دستگاهی است که برای ثبت ورود و خروج کارمندان در یک محیط کاری به کار میرود تا با توجه به کارکرد هر یک از پرسنل مدیران بتوانند حقوق و دستمزد پرداخت کنند. 

پیش از ساخت دستگاههای حضورو غیاب ورود و خروجها در دفتر حضور و غیاب ثبت میشدند و هر شخص هنگام ورود و یا خروج دفتر حضور و غیاب را امضا کرده و از روی این یادداشتها ورود و خروج افراد محاسبه میشدند.

(نکته: ورود و خروج شامل ساعت حضور- مرخصی ساعتی- ساعت خروج – ماموریت و ... است)

دستگاه حضور و غیاب که در چند مدل حضور و غیاب کارتی ، حضوروغیاب اثر انگشتی ، حضور غیاب دوربین دار و حضور غیاب تشخیص چهره می باشد.جهت کنترل ورود و خروج پرسنل مورد استفاده قرار می گیرد و به مدیران کمک می کند تا کلیه زمانهای ورود ، خروج ، ماموریت ، مرخصی ، اضافه کار ، کسر کار را کنترل کرده ودر پایان هر ماه گزارش کاملی از وقایع طول ماه برای هر پرسنل به صورت مجزا و یا کلی در اختیار داشته باشند.

دستگاه حضورو غیاب پانچی چیست؟

   اولین دستگاه حضور و غیاب شامل دستگاههای حضور و غیاب پانچی بودند که با ثبت تاریخ و ساعت ورود هر شخص بر روی یک کارت مخصوص که شامل جدول ایام هفته بود ساعت تردد را مشخص میکردند در پایان هر ماه اپراتور موظف بود با جمع بندی ساعتهای ورود و خروج از روی این کارتها کارکرد افراد را محاسبه نماید که کاری بس زمانبر و مشکل بود.

 دستگاه حضورو غیاب کارتی چیست؟

بعد از دستگاههای حضورو غیاب پانچی اولین دستگاه حضور و غیاب کامپیوتری به بازار عرضه شدند. که شامل دستگاهی بود که پس از کشیدن کارت بارکدی به آن ورود و خروجها در حافظه سیستم ذخیره میشدند و پس از تخلیه اطلاعات به کامپیوتر توسط نرم افزار مخصوص حضور و غیاب پردازش میشدند. در آغاز ساخت این سیستم ها برنامه ها تحت Dos طراحی شده بودند و انعطاف کمی را داشتند.

اما امروزه نرم افزار دستگاه حضورغیاب اغلب تحت ویندوز طراحی میشوند و اطلاعات بسیاری را از این ورود و خروجها در اختیار مدیران قرار میدهند.

 

در این سیستم ها (کارتی) به هر یک از پرسنل کارتی اختصاص داده میشد که بارکد ثبت شده روی آن شماره منحصر به فردی را به فرد اختصاص میداد. و از روی همین شماره که اصطلاحا شماره کارت یا شماره تردد نامیده میشود اطلاعات ورود و خروج افرد از هم تفکیک میشد.

 

دستگاه حضوروغیاب کارتی در انواع مختلف طراحی شدند مانند:

1- ساعت های بارکدی حضور و غیاب (با کشیدن کارت بارکد به ریدر ساعت وود و خروج ثبت میشود)

2- ساعت های کارتی حضور و غیاب بدون تماس (با گرفتن کارت بدون تماس در فاصله حداکثر 10 سانتی متریکارتخوان دستگاه ساعت تردد فرد ثبت میشود)

3- ساعت های حضور و غیاب کارتی مغناطیسی ( با کشیدن کارت به کارتخوان مغناطیسی دستگاه ساعت ثبت می شود)

4-  ساعت های حضورو غیاب بدون تماس با تگ (تگ یه قطعه مانند جا سوئیچی و یا هر شی دیگری که در داخل آن یک مدار بدون تماس جا سازی شده میباشد که همانند کارت بدون تماس با گرفتن آن مقابل دستگاه ورود و روج فرد ثبت میشود مقاومت آنها معمولا بسیار بیشتر از کارتها میباشد.

دستگاه حضورو غیاب اثرانگشتی چیست؟

 با پیشرفت تکنولوژی و  افزایش کارایی سیستم های بایو متریک سنسورهای تشخیص اثرانگشت در میان ساعت های حضورو غیاب جایگاه بسیار والایی را یافتند. زیرا امنیت بالاتر و اطمینان بیشتری را برای مدیران فراهم میکردند.

انواع دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی:

1-   دستگاه حضور و غیاب فقط اثرانشتی: با قرار دادن انگشت بر روی سنسور تشخیص اثرانگشت دستگاه حضور و غیاب و مقایسه آن با نمونه ثبت شده از قبل در سیستم ساعت ورود و خروج ثبت میشود.

2-    دستگاه حضور و غیاب کد و اثرانگشت: در این دستگاه حضور و غیاب  پس از وارد کردن کد پرسنلی از روی کیبورد دستگاه انگشت را بر روی سنسور قرار داده تا در صورت تطابق با نمونه موجود قبلی از آن شماره کد ساعت تردد ثبت شود. سرعت تشخیص در این حالت از نوع فقط اثرانگشتی بالاتر است. حداکثر یک ثانیه

3-     ساعت حضور و غیاب کارتی و اثرانگشتی: این ساعت ها شامل انواع کارتها میباشد که پس از کارت زنی انگشت نمونه برداری شده را روی سنسور قرار میدهند تا مطابقت داده شده و زمان ثبت شود

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی
دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت ماداکتو  یکی از کاملترین دستگاه های حضور و غیاب اثرانگشتی در کشور است. سنسوری که در دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی به کار رفته جزو پیشرفته ترین سنسورهای اثر انگشت است که راهی برای تقلب نمی گذارد به گونه ای که نوع کار این سنسور ها از طریق حرارت دست و اثر انگشت است (Optic Sensor) . دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت ماداکتو دارای کاملترین پورت های ارتباطی از جمله USB ، شبکه و ... است و شما به راحتی اطلاعت ذخیره شده در دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی خود را تخلیه و به نرم افزار حضور و غیاب انتقال دهید و گزارشات مورد نظر خود را بگیرید. دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی همانند دستگاه حضور و غیاب کارتی شرکت ماداکتو دارای باطری داخلی است و تا 7 ساعت برق مورد نیاز دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی را تأمین می کند. سرعت ثبت اثر انگشت در مدل دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت ماداکتو  زیر 1 ثانیه است. دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی علاوه بر امکان ثبت از طری اثر انگشت امکان ثبت از طریق کارت را هم دارد. دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی شرکت ماداکتو امکان استفاده در شرکت ها ، دفاتر ، کارخانجات ، محیط های صنعتی را دارد.
دستگاه حضور و غیاب دوربین دار؟
دستگاه حضورو غیاب دوربین دار
در واقع شامل همان دستگاه حضور و غیاب کارتی هستند که به یک دوربین متصل شده اند به محض کارت زنی هر فرد تصویری از آن شخص گرفته شده و در حافظه سیستم نگهداری میشود تا هیچ کس به جای شخص دیگری کارت نزند.

 دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره چیست ؟
دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره یکی از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد کهمبتنی بر سیستم بیومتریک است و برای برخی از سازمان ها ، ارگانها و بیماستان ها ومحیط های نظامی خاص و ... مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره دقیقا همانند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت می باشد اماتشخیص چهره با تکنولوژی نمونه برداری چند نقطه از صورت این تشخیص را انجام می دهد در صورتی که دستگاه حضورو غیاب اثر انگشت این نمونه برداری را از شکل های هندسی اثر انگشت انجام میداد. دستگاه حضوروغیاب تشخیص چهره شرکت ماداکتو با استفاده از دو دوربیین بسیار قوی پرسنل را شنایی کرده و حتی قادر استچهره را از فاصله 60سانتیمتری تشخیص دهد و همان طور که دستگاه های حضوروغیاب پانچی بعد ازمدتی حذف و دستگاه های حضور و غیاب بار کد روی کار آمد و سپس بارکد حذف و دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس مورد استفاده قرار گرفت اینک نوبت به آن رسیده که اثر انگشت کنار رفته و این تکنولوزی کارا یعنی حضوروغیاب تشخیص چهره جایگزین تکنولوژی اثر انگشت گردد. 

 

 

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
شرکت سامانه هوشمند ماداکتو
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، وارد کننده، عمده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : دستگاه حضور و غیاب، قفلهای الکترونیک، تجهیزات هتلی، دستگاه کنترل تردد
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 021-44011966