paypal چیست ؟

Pay Pal راهی است آسان و امن که به فردی که یک ایمیل داشته باشد این امکان را میدهد تا بتواند پولی را به صورت آنلاین پرداخت یا دریافت نماید.

در حقیقت Pay Pal به عنوان برترین روش پرداخت یا دریافت آنلاین پول است که در 55 کشور و با 6 واحد پول این خدمات را انجام میدهد.

به عنوان یک خریدار , شما میتوانید به راحتی مبلغ جنس خریداری کرده را بپردازید که در نهایت این پول از حساب کارت اعتباری شما کسر خواهد شد که بعد از پرداخت شما, برای فروشنده به صورت اتوماتیک ایمیلی ارسال میشود تا جنس شما را برایتان ارسال کند.

سئوالی که اکثر دوستان میپرسند اینست که هرچند میدانند Pay Pal چیست اما نمیدانند که واقعا چیست! و چه امکاناتی دارد. در پاسخ به این دوستان اقدام به تهیه این مطلب نمودم و در این رابطه باید بگویم که Pay Pal یک سرویس واسط برای خریدهای آنلاین است. امروزه حدود 100 میلیون نفر در سراسر دنیا از این سرویس برای انتقال پول از طریق ایمیل بین خود استفاده میکنند. این سرویس آنچنان دارای اعتبار و اعتماد شده است که بالغ بر 95 درصد خریداران eBay از آن استفاده میکنند.

Pay Pal بعنوان یک واسط مالی به مردم امکان میدهد تا بدون رویت مشخصات کارت اعتباری یا اطلاعات بانکی یکدیگر نسبت به ارسال پول اقدام نمایند. برای استفاده از سرویس Pay Pal فقط به یک آدرس ایمیل معتبر و یک کارت اعتباری یا حساب بانکی معتبر نیاز دارید. به دلیل سادگی مصرف، Pay Pal مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

این سرویس برای خریداران رایگان است و از فروشندگان مبلغی بین 1.9% تا 2.9% انتقالی را طلب میکند. که 2.9% برای مبالغ زیر 3000 دلار امریکاست و برای 3000 تا 10000 دلار میزان 2.5% کسر میگردد و برای 10000 تا 100000 دلار میزان 2.2% و نهایتا برای انتقال بیش از 100000 دلار میزان 1.9% مبلغ را دریافت میکند. بنابراین بعنوان فروشنده بهتر است راهی بیابید که مبلغ انتقالی را افزایش دهید تا پول کمتری بپردازید.

اگر قصد استفاده از eBay را داشته باشید، این موسسه از شما میخواهد تا حسابی در PayPal باز کنید. در ضمن از سرویس PayPal برای انتقال موارد شخصی مانند جمع کردن پول برای گروه، تیم ورزشی و یا حتی خرید و قروشهای شخصی نیز استفاده میشود.

اگر قصد فروش وسایل شخصی خود را دارید، خریدار میتواند از طریق Pay Pal پول شما را بدهد.

عده ای سئوال میکنند که آیا Pay Pal امن است؟ در جواب باید بگویم کهPay Pal به امنیت بانکهای آنلاین است. هرچند که هیچ سیستمی صددرصد امن نیست اماPay Pal تا حد ممکن سعی کرده تا جلوی مسائل کلاهبرداری و خطاها را بگیرد. به نظر میرسد که موسسه دیگری همتای Pay Pal نخواهید یافت.

این سرویس با بهره گیری از بهترین متخصصین در تمام زمینه های کاری خود توانسته جلوی پرداختهای ناخواسته از حساب شما را بگیرد. درضمن خریدهای تا سقف 1000 دلار eBay از طریق Pay Pal بیمه میشود.

برای شروع بهره برداری از PayPal میتوانید اقدام به باز کردن یک حساب شخصی بنمائید. از این حساب میتوانید اقدام به خرید از eBay کرده و برای ارسال یا دریافت پول از آن استفاده کنید. امکان ارسال وجه از طریق ایمیل برای 55 کشور و منطقه وجود دارد. محدودین این نوع حساب آنست که فقط از حسابهای دیگر PayPal میتواند وجه دریافت کند و قابلیت اخذ وجه از کارت اعتباری یا کارت بانکی را ندارد. این سرویس (باز کردن حساب و نقل و انتقال پول) مجانی است. این حساب محدودیت دریافت ماهانه دارد.

حساب Premier علاوه بر قابلیتهای حساب شخصی، توان دریافت کارت اعتباری، کارت بانکی و حساب بانکی را هم دارد. بعلاوه مشخصه هایی مانند سبد خرید و گزارش پرداخت نیز دارد. داشتن این نوع حساب مشمول پرداخت هزینه است.

نوع دیگر حساب، بیزنسی است و مخصوص افرادی است که کارهای تجاری بزرگتر دارند و یا فروشگاه آنلاین را اداره میکنند. این حساب میتواند تحت نام بیزنس شما باشد. امکانات این سیستم بسیار خوب است. برای استفاده از این حساب هم باید پول پرداخت نمائید.

حساب PayPal را میتوان در چند دقیقه باز کرد. کارهای بررسی اعتبار قبلا بوسیله موسسه کارت اعتباری و بانک شما انجام شده است. حال باید به PayPal بگویید که اطلاعات شما را به ایمیلتان وصل کند. اطلاعات شما بصورت محرمانه نزد PayPal میماند و ایمیلتان بعنوان PayPal ID واحد شما مصرف میشود. آدرس ایمیل و آدرس ارسال بسته شما تنها اطلاعاتی است که به رویت در میآید.

میتوانید به PayPal بگویید که فقط در صورت خرید، از حسابتان پول بردارد. در صورت ارسال پول، PayPal فورا پول را میفرستد و بعد از حساب شما برداشت میکند. این روش رایگان است. روش دیگر اینست که پولی به PayPal بفرستید و آنرا در حسابتان نگه دارید. این روش نیز مجانی است. واریز پول به حساب شما نیز از طریق PayPal انجام میشود. چون این انتقال هزینه ای ندارد لذا 8 روز کاری طول میکشد تا پول به حسابتان واریز گردد. روش کار نیز مانند سیستم بانکی آنلاین است.

شکل زیر به سادگی این حساب و نحوه پرداخت را توضیح میدهد.

برای شروع بهره برداری از PayPal میتوانید اقدام به باز کردن یک حساب شخصی بنمائید. از این حساب میتوانید اقدام به خرید از eBay کرده و برای ارسال یا دریافت پول از آن استفاده کنید. امکان ارسال وجه از طریق ایمیل برای 55 کشور و منطقه وجود دارد. محدودین این نوع حساب آنست که فقط از حسابهای دیگر PayPal میتواند وجه دریافت کند و قابلیت اخذ وجه از کارت اعتباری یا کارت بانکی را ندارد. این سرویس (باز کردن حساب و نقل و انتقال پول) مجانی است. این حساب محدودیت دریافت ماهانه دارد.

نحوه باز نمودن یک حساب پی پال

ابتدا بر روی لینک زیر کلیک کنید

افتتاح حساب

1- Personal Account را انتخاب کنید.

2- مشخصات فردی خود را به دقت در محل های مشخص وارد نمائید.در انتخاب Password و دادن ایمیل دقت نمائید.

3- با کلیک بر روی Sign Up در خواست خود را کامل نمائید.

4- به ایمیل خود مراجعه نمائید و بر روی لینک فرستاده شده توسط Pay Pal کلیک کنید تا مرحله فعال سازی حسابتان را کامل کنید

5- شما میتوانید به سادگی پول ارسال و یا دریافت نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از چگونگی و جزئیات سرویس های پی پال به آدرس زیر مراجعه نمائید

https://www.paypal.com

لازم به ذکر است در صورتی که تمایل داشتید حساب خود را چک نمائید و موجودی خود را ببینید به سایت فوق وارد و با نوشتن Email و Password به حساب خود وارد شوید .

توجه :

در زمان ثبت نام حتی اگر شما مشخصات کارت اعتباری خود را وارد ننمائید ,میتوانید پولی را دریافت و یا ارسال کنید.

که در این صورت در حساب Pay Pal شما این پول ذخیره و در دفعات بعدی که مشخصات کارت اعتباری خود را وارد کردید میتوانید آن را به حساب بانکیتان از حساب Pay Pal منتقل کنید.

توجه داشته باشید که این حساب به افرادی که در ایران اقامت دارند داده نمی شود و فقط تحت شرایطی خاص امکان استفاده از این سرویس وجود دارد.

با مراجعه به وب سایت شرکت به آدرس اینترنتی http://www.bbmco.com  از اطلاعات بیشتری بهرمند شوید

شرکت بین المللی تجارت ذهن زیبا
[تهران]
  • نوع فعالیت: وارد کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : سیم کارت بین المللی، ویزا کارت و مستر کارت، گواهینامه رانندگی بین المللی، ثبت شرکت در خارج از کشور
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 021-88508072، 021-88508073