کمپوست سبدی پرورش کرم ایزینیا

بی گمان کشاورز باید از تولید ورمی کمپوست در مزرعه اش سود ببرد. کشاورز می‌بایست یک کارخانه کوچک تولید ورمی کمپوست در مزرعه خود بر پا سازد که برای او بسیار سودآور باشد.بی گمان کشاورز باید از تولید ورمی کمپوست در مزرعه اش سود ببرد. کشاورز می‌بایست یک کارخانه کوچک تولید ورمی کمپوست در مزرعه خود بر پا سازد که برای او بسیار سودآور باشد.

ورمی کمپوست :
کرم ایزینیا فتیدا

توضیحات خدمت

روش سبدی با سادگی بیشتر نسبت به حالتی است که ما به صورت پایلوت و آزمایشی که در داخل منازل انجام می دهیم.در روش سبدی کرمها در داخل سبد  تکثیر شده و ورمی کمپوست تولید میشود،که این روش مناسب کسانی است که فضای کمتری در اختیار دارند.

تکنولوژی پرورش کرم : )در داخل سطل)

مخزن و سایر موادری که به راحتی آماده می‌شود و پرورش کرم در آنها به انجام می‌رسد. لایه ای از آجرهای خشتی شکسته شده در ته مخزن می‌گذاریم و روی آن شن درشت می‌ریزیم. ضخامت این لایه cm 5/7-16 است و باید دارای ذهکشی مناسب نیز باشد. بر روی لایه شن، خاک به قطر cm 15 می‌گذاریم و سپس آن را مرطوب می‌کنیم.

در حدود 100 گرم کرم خاکی به این لایه  و سپس روی خاک تکه‌های کوچک کود گاو می پاشیم و آن را با لایه‌ای از یونجه می‌پوشانیم. این لایه باید cm 10 ارتفاع داشته باشد.برای مرطوب کردن این مجموعه روی آن آب می‌پاشیم. آنگاه آن را با کیسه‌ی ... یا شاخ و برگ نارگیل یا یا شاخ و برگ نخل می‌پوشانیم. پس از آن آبیاری را با دقت تا 30 روز ادامه می‌دهیم.

بعد از حدود 30 روز نوزادهای کرم پدید می‌آیند. مقدار کم و زیاد آب باعث نابودی و دور شدن نوزادها از غذا می‌شود. برای جلوگیری از آسیب رساندن پرندگان می‌توان از شاخ و برگ نارگیل به عنوان لایه بیرونی استفاده کرد. ورمی کمپوست در مدت 45 روز پس از آخرین استفاده از ضایعات برای فصل برداشت آماده خواهد بود. وقتی ضایعات در چهل و دومین روز به صورت نرم و اسفنجی قهوه‌ای با بوی خوش درآمد، آبیاری را قطع می‌کنیم. در نتیجه کرم‌ها به سطح پائین‌تر سبد می‌روند و می‌توانیم به راحتی ورمی کمپوست تولیدی را جمع‌آوری کنیم.ورمی کمپوست جمع‌آوری را روی زمین سفت و زیر نور افتاب نگهداری می‌کنیم. این کار باعث می‌شود اگر کرمی باقی مانده باشد به سطح پائین تر برود. پس کرم‌های موجود در کف را بعد از 14 الی 36 ساعت از پخش کردن ورمی کمپوست جمع‌آوری می‌کنیم. برای جلوگیری از تبخیر رطوبت ورمی کمپوست حاصله، آنها را در کیسه‌های پلی اتیلنی قرار داده و بسته‌بندی می کنیم.

روش سبدی با سادگی بیشتر نسبت به حالتی است که ما به صورت پایلوت و آزمایشی که در داخل منازل انجام می دهیم.در روش سبدی کرمها در داخل سبد  تکثیر شده و ورمی کمپوست تولید میشود،که این روش مناسب کسانی است که فضای کمتری در اختیار دارند.

 

ورمی کمپوست ارزان|خرید و فروش ورمی کمپوست و کرم(محمدی)
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : فروش کود ورمی کمپوست، خرید تضمینی کرم و خرید تضمینی ورمی کمپوست، آموزش تولید ورمی کمپوست، ورمی کمپوست سبدی، پرورش کرم به روش سبدی، مکمل پروتئینی جیره ی طیور، راه اندازی فارم ورمی کمپوست ، فروش کرم خاکی ، روش تولید کود ورمی کمپوست، مشاوره راه اندازی سایت ، طرز تهیه کود کمپوست، صادرات ورمی کمپوست، صادرات کرم، قیمت کورد ورمی کمپوست، استخدام، کود ترکیبی
  • تلفن: 0935-5172570
بروز رسانی 3 هفته قبل