چند نوع سیستم دخیره ساز تصویر داریم و کدام بهتر است ؟

سیستم های ذخیره سازی تصویر دوربین های مداربسته

می دانیم که دوربین های مداربسته آنالوگ و دیجیتال قابلت نمایش تصویر را به صورت زنده دارا می باشند اما برای ازدست ندادن وقایع و اثبات آنها در موارد لازم ، نیاز به سیستم هایی برای ذخیره سازی می باشد

در هر دو نوع دوربین دیجیتال و آنالوگ ، میتوان دخیره سازی را روی یک کامپیوتر و یا یک دستگاه که مخصوص این کار است ، انجام داد که به صورت مختصر توضیح خواهم داد .

الف) DVR Standalone برای ذخیره سازی تصاویر دوربین های آنالوگ ، بدون نیاز به کامپیوتر

این سیستم ها، در انواع 4-8-16-24 کانال موجود می باشد و تصاویر بر روی هارد ذخیره میشود.معمولا حداقل دارای یک ورودی صدا جهت دخیره سازی می باشد.

در بعضی مدل ها به تعداد کانال های ورودی تصویر- کانال ورودی صدا نیز موجود است.

تصاویر ضبط شده به راحتی قابل بازبینی است.کافی است تاریخ و زمان دوربین یا دوربین های درخواستی به سیستم داده شود و تصویر یا تصاویر انتخاب شده نمایش داده خواهد شد. در صورت نیاز می توان تصاویر را روی دی وی دی و یا یو اس پی مموری کپی کرد.

این دی وی آر ها قابلیت شبکه شدن را دارد. مثلا در یک کارخانه مدیریت میتواند تمامی تصاویر را ببیند و بزرگنمایی کند .می توان به نگهبانی تعداد محدودی از تصاویر را انتخاب کرد و فقط اجازه مشاهده تصاویر را به او داد.

 

ب) pc card برای دخیره سازی تصاویر دوربین های آنالوگ روی هارد توسط یک کامپیوتر و کارت مخصوص

این ذخیره ساز نیاز به یک کامپیوتر با شرایط خاص دارد و در انواع 4-8-16 کانال با قابلیت های مختلف در بازار موجود است .

تقریبا کلیه قابلیت های دی وی آر استند الن را دارد اما دارای مشکلاتی نیز هست. مثلا در صورت ویروسی شدن ویندوز کامپیوتر ممکن است فایل های ذخیره شده از بین برود. در صورتیکه سیستم عامل دی وی آر های استند الون ویروسی نمی شود و به سادگی آسیب نمی بیند.این کارت در مین برد کامپیوتر نصب میشود .

معمولا در راهنما و کاتالوگ کارت های دخیره ساز تصویر  ، مشخصات کامپیوتر مورد نیاز ذکر میشود ، تا کامپیوتر از سرعت و کیفیت مورد نیاز کارت برخوردار باشد .

ج) NVR 

چنانچه در سیستم مداربسته از دوربین های دیجیتال استفاده شود برای دخیره سازی از ان وی آر استفاده میشود.این دخیره ساز کلیه خدمات دی وی ار راارائه میدهد .در این سیستم دوربین ها با کابل و پورت شبکه به این دخیره ساز متصل میشود .

البته میتوان بدون استفاده از  " ان وی آر " ،تصاویر دوربین های دیجیتال را توسط کامپیوتر مشاهده نمود اما طبیعی است که در برخی از برند ها ، در ذخیره سازی تصویر ، امکانات NVR  نسبت به کامپیوتر بیشتر و حرفه ای تر خواهد بود

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
پاسارگاد دژ بانگ
[تهران]
  • نوع فعالیت: خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : دوربین مداربسته، انتقال تصویر، برق اضطراری و رک، سیستم حفاظتی
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 021-77636000