انواع اره‌ی گرد و کاربرد آنها

1

انواع اره گرد کدامند؟ 

پرسش در 2 آذر 1395  11:58
پارس سنتر وب سایت بی تو بی، B2B، تبلیغات اینترنتی

1 جواب

1

کارگرهای ساحتمانی و کسانی که معمولا خود، تعمیرات خانه را انجام می‌دهند از این اره استفاده می‌کنند که انواع مختلفی داشته و هرکدام مناسب انجام کار خاصی است. 


انواع اره های گرد

سه نوع اره گرد وجود دارد که در هنگام خرید باید به کاربرد آنها توجه کنید.

1. worm-drive saw ( ورم درایو ) که به دلیل سیستم حرکتی مارپیچ درون اره، به این اسم شناخته می‌شود. بسیار قدرتمند است و چوب های عریض را به آسانی برش می‌دهد. معمولا در پروژه های بزرگ و توسط افراد حرفه ایی استفاده می‌شود.ب رخی از مشخصات فنی ورم درایو عبارتند از:

وزن: 5,889 -6,795grm

قطرتیغه؛ 6 ½ -8 ½ inch

2. sidewinder ( ساید وایندر )

برخلاف نوع ورم درایو، که موتور آن در پشت تیغه قرار دارد، موتور این اره می‌تواند هم در سمت راست تیغه و یا چپ ان قرار داشته باشد. کار با اره ایی که تیغه اش در سمت چپ موتور باشد، برای افراد راست دست آسان تر است و برعکس آن برای چپ دستان. این اره ها نسبت به نوع قبلی هم سبک‌تر و هم ایمن‌ترند و بیشتر مناسب انجام کارهای مربوط به خانه هستند. مشخصات فنی آن :

وزن: 2,718-4,530grm

 قطرتیغه: 5-10 inch


3. trim saw ( تریم ) به اندازه دو نوع قبلی کاربرد ندارند چرا که بیشتر برای انجام کارهای کوچکتر و بریدن متریال های نازک استفاده می‌شوند، بسیار سبک هستند و به راحتی کنترل می‌شوند.

وزن: 1,812-3,171grm

 قطر تیغه: inch3 ½-4 ½

توصیه شده که اگر برای اولین بار می‌خواهید اره بخرید، ساید وایندر را انتحاب کنید چرا که بسیار کار آمد است و برای کارهای زیادی می‌توان از آن استفاده کرد.


اره‌های بی سیم و سیم دار

گرچه ورم درایو، فقط در نوع سیم دار وجود دارد ولی مدل بی سیم اره های تریم و ساید وایندر در بازار موجود است. به دلیل شارژی بودن آنها، مناسب پروژه‌های طولانی نیستند و با اینکه کار با آنها ساده است ولی گشت‌آورد کمتری دارند.

ویژگی ارهها

در اینجا به برخی از ویژگی های رایج اره‌ها اشاره میکنیم.

1. ترمز برقی، برای ایست سریع

2. موتور با تحمل ضربه، که باعث دوام و طول عمر بیشتر اره می‌شود .

3. دسته قابل تنظیم، برای افزایش راحتی و کنترل

4. پایه های سنگین که مانع خم شدن آن می‌شود.

5. بدنه منیزیومی که بدون ایجاد وزن اضافه از موتور محافظت می‌کند.

6. کنترل‌گرهای عمق، باعث دسترسی آسان و تنظیمات ساده می‌شود.

7. قابلیت گونیا مانند، برای افزایش دقت در تنظیم زوایا

علاوه بر اینکه مشتری به این ویژگی‌ها باید توجه کند فاکتور مهم دیگری هم وجود دارد و اآن اینکه، اگر در هنگام کار از دستکش استفاده می‌کنید حتما با امتحان کردن، مطمئن شوید که آیا با اره براحتی می‌توانید انگشت خود را روی ماشه قرار دهید یا خیر.


پاسخ در 2 آذر 1395  12:14
پارس سنتر وب سایت بی تو بی، B2B، تبلیغات اینترنتی