انواع تیغه کرکره برقی

1
انواع تیغه کرکره برقی کدام اند و کاربری هر کدام چیست؟
پرسش در 10 دی 1395  00:20
پارس سنتر وب سایت بی تو بی، B2B، تبلیغات اینترنتی

3 جواب

1

تیغه های کرکره برقی انواع مختلفی دارند: تیغه های آلمینیومی، گالوانیزه، فوم دار گالوانیزه و پلی کربنات معمولا دربازار موجود هستند. از بین این مدل ها تیغه های آلمینیومی فراوانی بیشتر و مصرف بیشتری در بازار دارند. تیغه های آلومینیومی در سایز های 60.80.100.120 در بازار موجود هستند. پرمصرف ترین تیغه آلمینیومی در بازار تیغه 80 قوص دار از نوع تک پل و دو پل می باشد. تیغه 60 قوص دار جهت مصارف ظریف و کوچک مانند پشت پنجره ای کاربرد دارند. تیغه 80 تخت و قوص دار جهت مغازه و پارکینگ منازل کاربرد دارند. تیغه 100 و 120جهت مصارف صنعتی و ابعاد بزرگ کاربرد دارند. تیغه های پلی کربنات درپاساژها مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع رنگ درمیان تیغه های آلمینیومی به آنها زیبایی دوچندانی می بخشد.

پاسخ در 6 بهمن 1395  11:24
کرکره هوشمندARTA واردات، پخش و توزیع، نصب، فروش، تولید کننده
0

تیغه های کرکره برقی رول آپ در طرح ها و قالبهای مختلف جهت مصارف خاص و صنعتی در کارخانه اراکرول تولید میشود.

پاسخ در 28 تير 1397  10:27
اراکرول تولید کننده انواع تیغه های کرکره برقی تیغه کرکره برقی، موتور کرکره برقی، درب اتوماتیک
0

انواع تیغه کرکره برقی

تیغه آلمینیوم یا اکسترود

از بیلت آلومینیوم ساخته شده و رنگ آن الکترو استاتیک (ضد خش) می باشد که بیشتر در مغازه ها ،درب های صنعتی و سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. این تیغه ها به دلیل اینکه توخالی هستند و عایق صوتی محسوب نمی شوند برای کرکره برقی منازل و پارکینگ ها توصیه نمی شود.وزن تیغه اکسترود در هر متر مربع (بسته به کیفیت و مرغوبیت آن تیغه) بین 6 تا 8 کیلوگرم می باشد. این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند.

 تیغه پانچ دار

از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره این نوع تیغه کرکره برقی ساخته می شود. تیغه های پانج دار معمولا به صورت ترکیبی با تیغه های اکسترود جهت زیبایی و همچنین نفوذ نور به داخل محیط از جمله پارکینگ ساختمانهای جنوبی و فروشگاه ها استفاده می شود. فلذا با توجه به اینکه این تیغه کرکره برقی ها از نوع تک جداره می باشند و از نظر مکانیکی مقاومت پایین تری نسبت به سایر کرکره برقی ها دارند استفاده از آن بصورت یک کرکره برقی کامل توصیه نمی گردد و حداکثر تا 5 عدد تیغه پانچ توصیه می شود. بهتر است جهت جلوگیری از نفوذ صدا و گرد وغبار از درون سوراخ های کرکره برقی پانج شده این سوراخ ها با تلق شفاف ( پلی کربنات ) پوشانده شوند.

تیغه فوم دار با جنس آلومینیم

از ورق آلومینیوم ساخته می شود و داخل آن خمیر پلی اروتان ریخته می شود و در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترو استاتیک (ضد خش) می باشد و به علت سبک بودن و کم صدا بودن نسبت به تیغه های اکسترود از آن برای اماکن مسکونی و درب پارکینگی و پنجره ها استفاده می شود. این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند و نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند.با توجه به اینکه فوم تزریق شده در این نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد جهت پروژه هایی که خاصیت عایقی نیز مطرح است می توان از این تیغه ها استفاده نمود. برای کرکره برقی پارکینگ منازل و کرکره پنجره ای این تیغه ها پیشنهاد می شود.

تیغه فوم دار با جنس گالوانیزه

 از جنس آلیاژ فولاد منیزیوم می باشد و داخل آن خمیر پلی اروتان ریخته می شود و در کوره به صورت فوم شکل می گیرد و رنگ آن الکترو استاتیک (ضد خش) می باشد. این تیغه ها نسبت به تیغه های فوم دار با جنس آلومینیوم سنگین تر (هر متر مربع 7 تا 8 کیلوگرم) می باشند. این تیغه ها دارای رنگ بندی مختلف می باشند و نسبت به نمای ساختمان انتخاب می شوند.با توجه به اینکه فوم تزریق شده در این نوع تیغه ها عایق حرارت و صدا نیز می باشد جهت پروژه هایی که خاصیت عایقی نیز مطرح است می توان از این تیغه ها استفاده نمود. برای کرکره برقی پارکینگ منازل و کرکره پنجره ای این تیغه ها پیشنهاد می شود. اما نسبت به تیغه فوم دار آلومینیوم از لحاظ مرغوبیت جنس در رده ی پایین تری قرار دارد.

تیغه رول گیتر

این تیغه ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و با مفتول های فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده است. تیغه های رول گیتر ضد برش است و با قرقره هایی طراحی شده که از دو طرف داخل ریل قفل می شوند و امکان خروج درب از ریل را، حتی با ضربه شدید می گیرد. اين نوع کرکره برقی در ورودی بانكها، مراكز تجاري، طلافروشي ها و كليه اماكن حساس با سطح امنيتی بسیار بالا مورد استفاده قرار مي گيرد.وزن تیغه رول گیتر در هر متر مربع 13 کیلوگرم می باشد، از این رو موتورهایی با قدرت بالاتر نسبت به کرکره های معمول استفاده می گردد. تیغه رول گیتر از لحاظ امنیت و استحکام در بالاترین سطح نسبت به سایر تیغه ها قرار دارد و برای مراکز و اماکن امنیتی اولین گزینه می باشد

تیغه شیشه ای

تیغه شفاف یا همان پلی کربنات از مقاومترین پلیمر ساخته شده و با مقاومت بالای خود باعث شده در اماکن امنیتی مختلف از آن استفاده شود. این تیغه ها ضد ضربه ،ضد گلوله ،غیر قابل اشتعال و بسیار شکیل و زیبا، در رنگهای گوناگون از جمله شیشه ای ، دودی ، مسی ، آبی و … ساخته می شوند. تیغه شفاف در طرح ها و مدل های مختلف در بازار وجود داردآ اما نکته ی بسیار مهمی که در خرید این نوع کرکره باید به آن دقت کرد جنس پلی کربنات و وزن آن می باشد و بسته به نوع کاربرد هر کدام باید انتخاب شود. وزن تیغه های امنیتی پلی کربنات در هر متر مربع باید بالای 10 کیلوگرم باشد .این تیغه ها در وزن های پایین تر فقط کاربرد زیبایی دارد و از حالت امنیتی خارج می شوند.

پاسخ در 14 بهمن 1395  10:54
شرکت نوین گیت راهبند، کرکره برقی، کرکره اتوماتیک، جک پارکینگی، درب سکشنال، رول گیتر، کرکره صنعتی، تیغه پلی کربنات، تیغه فوم دار، تیغه اکسترود، درب ریلی پارکینگ، سکشنال، راه بند، تیغه رول گیتر، کرکره پنجره، کرکره شفاف