نکات مهم هنگام خرید اسیلوسکوپ

0
هنگام خرید اسیلوسکوپ به چه نکاتی توجه کنیم؟
پرسش در 10 دی 1395  00:32
پارس سنتر وب سایت بی تو بی، B2B، تبلیغات اینترنتی

2 جواب

1

ده نکته کلیدی برای خریداسیلوسکوپ دیجیتال

اسیلوسکوپ oscilloscope یکی از ابزارهای مهم جهت بررسی سیستم های الکترونیکی و مخابراتی می باشد ، به عبارت دیگر ،اسیلوسکوپ ابزاری است که تغییرات دامنه سیگنال را در حوزه زمان نمایش می دهد و اغلب به صورت گراف پیوسته ای بر روی واحد های مشخص شده از نظر مقیاس نمایش داده می شوند.

دستگاه اسیلوسکوپ جهت اندازه گیری دامنه ، فرکانس،اختلاف فاز،زمان تناوب ، بررسی نیمه هادیهاو ... به کار گرفته میشود.

انواع اسیلوسکوپ:

اسیلوسکوپ ها را به دو دسته اصلی اسیلوسکوپ دیجیتال و آنالوگ گروه بندی می کنند ، هر یک از این دستگاه ها دارای کاربرد خاص می باشد .

نسل جدید اسیلوسکوپ دیجیتال در انواع اسیلوسکوپ پرتابل , اسیلوسکوپ رومیزی و کارت اسیلوسکوپ عرضه می شود.

کاربرد اسیلوسکوپ:

 از اسیلوسکوپ در آزمایشگاه الکترونیک، صنایع مخابراتی، صنایع نظامی و همچنین در آموزشگاههای الکترونیک جهت بررسی و عیب یابی سیستم های الکترونیکی و مخابراتی استفاده می شود.

پارامتر های مهم در خرید اسیلوسکوپ :

از مهم ترین پارامتر های اسیلوسکوپ، فرکانس کاری و سرعت نمونه برداری آن است . البته پارامتر های مهم دیگری نیز وجود دارند که مورد بررسی قرار خواهند گرفت .

پهنای باند (Band width)

پهنای باند سیگنال، در واقع توانایی دقت اندازه گیری سیگنال آنالوگ بوده و این پارامتر که برحسب فرکانس بیان می گردد ، ازمفهوم فرکانس اسیلوسکوپ مجزا می باشد. در واقع پهنای باند یک سیگنال، به توانایی اندازه گیری دقیق مقدار سیگنال آنالوگ، با دقت %2 ؛ وقتی که به اندازه 3db افت کرده است ، گفته می شود . به زبان ساده تر برای داشتن دقتی معادل %2 با یک اسیلوسکوپ 100MHz ، بیشترین فرکانس اعمالی به دستگاه 20 MHz خواهد بود .

تعداد کانال ها :

تعداد شکل موج هایی که یک اسیلوسکوپ می تواند در یک لحظه نمایش دهد،بسته به تعداد کانال های ورودی و نوع کاربرد آن متفاوت است . اسیلوسکوپ های 2 و 4 کاناله پرکاربرد ترین نوع اسیلوسکوپ ها هستند . تعداد کانال های یک اسیلوسکوپ نقش بسزایی در تعیین قیمت اسیلوسکوپ دارد .

نرخ نمونه برداری(Sample Rate)

درواقع مفهوم Sample Rate در اسیلوسکوپ بسیار شبیه به تعداد فریم عکسی است که در یک ثانیه در فیلم نمایش داده می شود . هرچه تعداد این فریم ها بیشتر شود ، فیلم از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و تعداد لحظات از دست رفته بسیار ناچیز خواهد بود . هرچه نرخ نمونه برداری از سیگنال بیشتر باشد سیگنال نمونه برداری شده از سیگنال آنالوگ، از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود .

 

تریگر

تریگر درواقع جهت ثابت کردن سیگنال پردازش شده ،توسط اسیلوسکوپ در صفحه نمایشگر مورد استفاده قرار می گیرد. ولوم تریگر ، پس از پیدا کردن اولین نقطه تکرار یک سیگنال ، فرکانس جاروب افقی خود را برای نمایش ثابت سیگنال تنظیم می کند .

مقدارحافظه

توانایی ثبت و ذخیره سیگنال در اسیلوسکوپ، به گنجایش و ظرفیت حافظه داخلی این دستگاه ،بستگی دارد. مقدار حافظه داخلی اسیلوسکوپ نیز همانند تعداد کانالهای ورودی نقش مهمی در تعیین قیمت اسیلوسکوپ دارد.

قابلیت اندازه گیری اتوماتیک

 روش کار با اسیلوسکوپ توسط قابلیت AUTO کار کردن با اسیلوسکوپ را بسیار آسان کرده است کاربر میتواند بهترین وضعیت سیگنال را به صورت اتوماتیک انتخاب و مشاهده نماید.

قابلیت اتصال به کامپیوتر

اتصال سیستم های اندازه گیری مانند اسیلوسکوپ به کامپیوتر، علاوه بر در اختیار قرار دادن تمامی امکانات دستگاه در صفحه نمایش رایانه ، امکانات دیگری نظیر مشاهده چندین سیگنال از دستگاهای متفاوت در یک صفحه و امکان تحلیل همزمان آن را برای کاربر فراهم می کند .

سایز و ویژگی های صفحه نمایشگر

خدمات و گارانتی محصول

جهت مشاهده انواع اسیلوسکوپ به سایت www.parselectronic.com مراجعه نمایید.

 
پاسخ در 29 دی 1395  15:06
پارس الکترونیک (اسیلوسکوپ،منبع تغذیه،مولتی متر،آمپرمتر،ترمومتر،پاورآنالایزر،کالیبراتور،فانکشن ژنراتور،ارت سنج ،میگر،lcr متر) اسیلوسکوپ، مولتی متر ، آمپر متر، منبع تغذیه، ترمومتر، دیتالاگر، میگر، فانکشن ژنراتور، دیتالاگر، حرات سنج، ارت سنج، ارت تستر، تستر باطری، تستر شبکه، کالیبراتور، LCR متر
0

 ۱۰ فاکتور کلیدی در انتخاب اسیلوسکوپ

اسیلوسکوپ ها پنجره ای به سوی سیگنال ها جهت عیب یابی مدارهای الکترونیکی و یا بررسی کیفیت سیگنال هستند. اسیلوسکوپ ها معمولا با پهنای باندی بین ۵۰ الی ۲۰۰ مگاهرتز عرضه می شوند و تقریبا در هر آزمایشگاه آموزشی، مرکز طراحی الکترونیکی، مرکز خدمات پس از فروش و واحد تولیدی یافت می شوند.

چه شما هر ماه اسیلوسکوپ جدیدی را تهیه کنید و چه یک اسیلوسکوپ را برای ۵ سال استفاده کنید، این مقاله مهمترین نکاتی که بایستی در انتخاب یک اسیلوسکوپ مد نظر قرار گیرند را معرفی می کند.

۱ . پهنای باند

پهنای باند اسیلوسکوپ

پهنای باند سیستم توانایی اسیلوسکوپ در اندازه گیری یک سیگنال آنالوگ را تعیین می کند. پهنای باند همچنین فرکانس بیشینه ای که دستگاه می تواند به طور دقیق اندازه گیری کند را تعیین می کند. پهنای باند اسیلوسکوپ یک فاکتور کلیدی در تعیین قیمت آن است.

تعریف پهنای باند اسیلوسکوپ | شرکت پلاریتک

پهنای باند به صورت فرکانسی که در آن یک سیگنال ورودی سینوسی تا ۷۰٫۷% دامنه ی حقیقی خود (۳dB- یا نقطه ی “نیم توان”، در اینجا برای اسیلوسکوپ ۱۰۰ مگاهرتز نشان داده شده است) تضعیف می گردد، تعریف می شود.

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 به عنوان مثال یک اسیلوسکوپ ۱۰۰ مگاهرتز داشتن کمتر از ۳۰ درصد تضعیف را در فرکانس ۱۰۰ مگاهرتز تضمین می کند.

🔴 برای سیگنال های دیجیتال، اندازه گیری زمان افت و خیز حیاتی است. پهنای باند به همراه سرعت نمونه برداری، کمترین زمان خیزشی که اسیلوسکوپ قادر به اندازه گیری است را تعیین می کنند.

🔴 پروب و اسیلوسکوپ یک سیستم اندازه گیری را ایجاد می کنند که دارای یک پهنای باند کلی است. استفاده کردن از یک اسیلوسکوپ با پهنای باند پایین، پهنای باند کلی را کاهش می دهد. بنابراین مطمئن شوید از پروبی استفاده می کنید که با اسیلوسکوپ شما سازگار است.

برای انتخاب پهنای باند مناسب، “قانون ۵ برابر” را به یاد داشته باشید:

پهنای باند اسیلوسکوپ > 5 * (بیشینه فرکانس مورد نظر)

اگر پهنای باند اسیلوسکوپ شما کم باشد، نمی توانید تغییرات فرکانس بالا را ثبت کنید. دامنه دچار انحراف می شود، سرعت لبه ها کم می شود و برخی جزئیات از دست می روند.

انتخاب اسیلوسکوپ | پهنای باند | شرکت اینفورتکس

در شکل زیر، محدوده های تقریبی پهنای باند برای اسیلوسکوپ های مختلف را مشاهده می کنید.

پهنای باند اسیلوسکوپ | شرکت پلاریتک

پهنای باند اسیلوسکوپ های متداول معمولا بین ۵۰ تا ۲۰۰ مگاهرتز است. اگر به پهنای باند بیشتری نیاز دارید، دستگاه هایی با کارایی بالاتر و با پهنای باندهایی از ۳۵۰ مگاهرتز تا ده ها گیگاهرتز قابل تهیه هستند. با این وجود اگر به دنبال یک اسیلوسکوپ ارزان قیمت هستید، باید پهنای باندهای پایین رو در نظر بگیرید.

مطلب پیشنهادی: با شرکت Tektronix، بزرگترین تولید کننده اسیلوسکوپ در جهان آشنا شوید

۲ . سرعت نمونه برداری

سرعت نمونه برداری اسیلوسکوپ

سرعت نمونه برداری یک اسیلوسکوپ مانند سرعت فریم یک دوربین فیلم برداری است. این فاکتور نشان می دهد که چه مقدار از جزئیات جبهه موج توسط اسیلوسکوپ قابل جمع آوری است.

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 نرخ نمونه برداری (تعداد نمونه برداری بر ثانیه S/s) برابر با تعداد نمونه برداری های اسیلوسکوپ از سیگنال در واحد زمان است. باز هم ما “قانون ۵ برابر” را پیشنهاد می کنیم، یعنی اسیلوسکوپی را انتخاب کنید که نرخ داده برداری آن حداقل ۵ برابر قطعه ای از مدار شما با بالاترین فرکانس باشد.

🔴 اغلب اسیلوسکوپ ها دارای سرعت داده برداری بیشینه ی ۲GS/s هستند. به یاد داشته باشید که اسیلوسکوپ های معمولی دارای پهنای باندی تا ۲۰۰ مگاهرتز هستند، بنابراین طراحان اسیلوسکوپ معمولا ۵ تا ۱۰ برابر بیشینه پهنای باند را برای نرخ داده برداری در نظر می گیرند.

🔴 هرچه سرعت داده برداری بیشتر باید، جزئیات کمتری از دست می رود و بنابراین اسکوپ می تواند سیگنال تحت تست را بهتر شناسایی نماید. البته به این نکته نیز توجه کنید که با افزایش سرعت داده برداری، حافظه دستگاه را به سرعت پر می کنید و بنابراین قادر به انجام اندازه گیری های کمتری خواهید بود.

نرخ داده برداری اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

اغلب اسیلوسکوپ های مقدماتی و معمولی نرخ داده برداری ۱ تا ۲GS/S دارند. اگر شما به دنبال فرکانس هایی بالاتر از ۲۰۰MHz هستید، باید یک اسیلوسکوپ با عملکرد بالاتر را تهیه کنید.

۳ . تعداد ورودی کافی و مناسب

تعداد ورودی کافی و مناسب در اسیلوسکوپ

اسیلوسکوپ های دیجیتال از کانال های آنالوگ برای ذخیره و نمایش آن ها نمونه برداری می کنند. به طور کلی هرچه تهداد کانال ها بیشتر باشد بهتر است، اگر چه این امر قیمت اسیلوسکوپ را افزایش خواهد داد.

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 اینکه ۲ یا ۴ کانال آنالوگ را انتخاب کنید به کاربرد شما بستگی دارد. به عنوان مثال وجود دو کانال امکان مقایسه ی ورودی و خروجی یک قطعه را به شما می دهد. چهار کانال آنالوگ به شما امکان می دهد تا سیگنال های بیشتری را با هم مقایسه کنید و انعطاف پذیری بیشتری را در ترکیب ریاضی کانال ها (ضرب کردن جهت دریافت توان، و یا کسر کردن برای سیگنال های تفاضلی) فراهم می سازد.

🔴 بعضی از دستگاه ها سیستم داده برداری را بین کانال ها به اشتراک می گذارند تا از هزینه ها کاسته شود. با این وجود آگاه باشید که تعداد کانال هایی که شما روشن می کنید می تواند سرعت داده برداری را کاهش دهد.

کانال های آنالوگ اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

هرچه اسیلوسکوپ شما کانال های دیجیتال و آنالوگ دارای همبستگی زمانی بیشتری داشته باشد، نقاط بیشتری از یک مدار را می توانید به صورت همزمان مورد اندازه گیری قرار دهید.

کانال های اسیلوسکوپ | شرکت ایفورتکس

در اسیلوسکوپ های جدید با دامنه ی ترکیبی، یک اسپکتروم آنالایزر داخلی و یک ورودی RF اختصاصی را برای اندازه گیری در حوزه فرکانسی اضافه می شود. برخی اسیلوسکوپ ها حتی دارای فانکشن ژنراتور داخلی نیز هستند.

۴ . پروب های سازگار

پروب های سازگار در اسیلوسکوپ

اندازه گیری های خوب از نوک پروب آغاز می شود. اسیلوسکوپ و پروب با هم به صورت یک سیستم عمل می کنند. بنابراین مطمئن شوید که در هنگام انتخاب اسیلوسکوپ، پروب ها را در نظر گرفته اید.

🔴 در طول اندازه گیری پروب ها واقعا به قسمتی از مدار تبدیل می شوند و مقاومت، ظرفیت و بارهای القایی را در مدار ایجاد می کنند که بر روی اندازه گیری ها تاثیر می گذارد. برای کاهش این اثرات بهتر است از پروبی استفاده کنید که برای اسیلوسکوپ شما طراحی شده است.

🔴 پروب های پسیوی را انتخاب کنید که دارای پهنای باند کافی باشند. پهنای باند پروب باید با پهنای باند اسیلوسکوپ منطبق باشد.

🔴 طیف وسیعی از پروب های سازگار به شما اجازه ی بکارگیری اسیلوسکوپ در کاربردهای بیشتری را می دهند. قبل از خرید اسیلوسکوپ، به پروب هایی که با آن مدل سازگار هستند توجه کنید.

لیست قیمت اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

✅ پروب مناسبی را برای کار خود بیابید

🔴 پروب های پسیو (Passive probes)

پروب هایی با تضعیف ۱۰X، امپدانس و ظرفیت کنترل شده ای را به مدار شما وارد می کنند و برای اکثر اندازه گیری های با مرجع زمین مناسب هستند. این پروب ها بر روی اکثر اسیلوسکوپ ها قرار دارند. شما برای هر کانال ورودی اسیلوسکوپ به یک پروب نیاز دارید.

🔴 پروب های تفاضلی ولتاژ بالا (High-voltage differential probes)

پروب های تفاضلی به یک اسیلوسکوپ با مرجع زمین اجازه می دهد تا اندازه گیری های ایمن، دقیق و دیفرانسیلی را انجام دهد. هر آزمایشگاهی حداقل به یک عدد از این پروب ها نیاز دارد.

🔴 پروب های منطقی (Logic probes)

پروب های منطقی سیگنال های دیجیتال را به یک اسیلوسکوپ تحویل می دهند. این پروب ها دارای برخی تجهیزات جانبی هستند که اجازه ی اتصال به به نقاط کوچک در یک مدار را می دهند.

🔴 پروب های جریان (Current Probes)

اضافه کردن یک پروب جریان اسیلوسکوپ را قادر می سازد تا جریان را اندازه گیری کند. بنابراین اسیلوسکوپ قادر به محاسبه و نمایش توان لحظه ای نیز خواهد بود.

پروب اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

آنالیز سیگنال های ارتباطی سریع نیازمند پروب های اکتیو با پهنای باند بالا و اسیلوسکوپ هایی با پهنای باند چند صد مگاهرتز و حتی چندین گیگاهرتز است.

۵ . تریگرینگ

تریگرینگ اسیلوسکوپ

تریگرینگ سوییپ افقی را در نقطه ی صحیحی از سیگنال همزمان می کند. در حالی که در حالت بدون تریگرینگ، تصویر بعدی در نقطه ای که نصویر کنونی به پایان رسیده است، شروع می شود.

تریگرینگ اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 تمام اسیلوسکوپ ها دارای تریگر لبه ها هستند و اغلب آن ها نیز تریگر پهنای باند دارند.

🔴 جهت بدست آوردن ناهنجاری ها و استفاده ی بیشتر از طول رکورد اسیلوسکوپ، به دنبال اسیلوسکوپی باشید که تریگرینگ های پیشرفته تری را برای سیگنال های پیچیده ارائه می کند.

🔴 هرچه محدوده ی انتخاب های تریگرینگ وسیع تر باشد، اسیلوسکوپ تطبیق پذیرتر است (و شما سریعتر می توانید مشکل را ریشه یابی کنید).

تریگرینگ اسیلوسکوپ دیجیتال | شرکت اینفورتکس

تریگرینگ به شما اجازه می دهد گروهی از جبهه های موج را ایزوله کرده و مشکل را پیدا کنید. تریگرهای مخصوص می توانند به شرایط خاصی در سیگنال های ورودی پاسخ دهند و آشکارسازی آن ها را آسان کنند، مثلا پالسی که از مقداری که باید باریک تر است.

۶ . طول رکورد

طول رکورد اسیلوسکوپ

طول رکورد تعداد نقاط ثبت شده از یک جبهه موج است. یک اسیلوسکوپ تنها می تواند تعداد محدودی نمونه را ذخیره کند، بنابراین هرچه طول رکورد بیشتر باشد، بهتر است.

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 زمان جمع آوری = نرخ داده برداری / طول رکورد، بنابراین با طول رکورد ۱ میلیون نقطه و نرخ داده برداری ۲۵۰MS/sec، اسیلوسکوپ ۴ میلی ثانیه را ضبط خواهد کرد.

🔴 اسیلوسکوپ های امروزی به شما اجازه می دهند جهت بهینه سازی سطح جزئیات مورد نیاز، طول رکورد را تنظیم کنید.

🔴 یک اسیلوسکوپ پایه ای خوب می تواند بیش از ۲۰۰۰ نقطه را ذخیره کند که برای یک سیگنال سینوسی پایدار کاملا کافی است (تقریبا به ۵۰۰ نقطه نیاز است). اما برای علت یابی ناهنجاری ها در داده های دیجیتال پیچیده، ۱ میلیون نقطه یا بیشتر را در نظر بگیرید.

🔴 قابلیت های زوم کردن، سرچ کردن و علامت گذاری کردن می توانند برای یافتن هر رخداد در طول داده برداری و علامت گذاری آن و یا زوم کردن بر روی آن مورد استفاده قرار گیرند.

طول رکورد اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

طول رکورد طولانی در یک اسیلوسکوپ به شما اجازه می دهد تا در پنجره ی زمانی وسیعی به اندازه گیری رخدادها بپردازید و پس از زوم کردن بر روی یک رویداد خاص از رزولوشن مناسبی بهره ببرید.

۷ . آنالیز و اندازه گیری اتوماتیک

آنالیز و اندازه گیری اتوماتیک اسیلوسکوپ

اندازه گیری اتوماتیک جبهه موج بدست آوردن داده های عددی دقیقتر را آسان می کند.

قیمت اسیلوسکوپ تکترونیکس | شرکت اینفورتکس

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 اغلب اسیلوسکوپ ها بر روی پنل جلویی و یا بر روی صفحه نمایش دارای دکمه هایی هستند که اجازه ی اندازه گیری اتوماتیک را می دهد.

🔴 انتخاب های پایه ای در اکثر اسیلوسکوپ ها شامل دامنه، دوره و زمان افت/خیز است. بسیاری از اسیلوسکوپ های دیجیتال همچنین مقادیر میانگین و RMS و دیگر عملکردهای ریاضی را نیز فراهم می کنند.

🔴 عملگرهای ریاضی اجازه ی جمع کردن، تفریق کردن و ضرب کردن جبهه های موج را می دهند. از ضرب کردن جبهه موج برای ضرب جریان و ولتاژ و بدست آوردن توان می توان استفاده کرد. از عمل تفریق هم برای بدست آوردن مقادیر دیفرانسیلی تقریبی می توان بهره برد.

🔴 یک خاصیت تبدیل فوریه ی سریع (FFT) اجازه ی دیدن طیف فرکانسی یک جبهه موج بدست آمده را را می دهد.

اندازه گیری اتوماتیک در اسیلوسکوپ ها | شرکت اینفورتکس

اسیلوسکوپ های متداول معمولا دارای یک فانکشن FFT هستند که اجازه ی دیدن طیف جبهه موج را می دهند. این مزیت به عنوان مثال جهت مشخص کردن منبع نویز مفید است.

۸ . کاربری آسان

کاربری آسان اسیلوسکوپ

استفاده از اسیلوسکوپ حتی برای کاربرهای گذری نیز باید ساده باشد. طراحی اسیلوسکوپ باید به گونه ای باشد که کاربران غیر حرفه ای به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند و کاربران حرفه ای نیز به راحتی بتوانند به تنظیمات پیشرفته درسترسی پیدا کنند.

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 تنظیمات پر استفاده باید دارای دکمه اختصاصی باشند.

🔴 دکمه های AUTOSET و یا DEFAULT برای ایجاد تنظیمات آنی مورد استفاده قرار می گیرند.

یک تغییر نسبتا جدید در دنیای اسیلوسکوپ ها توانایی نمایش پروسه های آزمایشگاهی و نکته ها مستقیما بر روی صفحه نمایش است. همچنین راهنماهای تعبیه شده در سیستم اسیلوسکوپ ها می تواند نقش مهمی در ساده کردن کار با آن ها داشته باشد.

کارت اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

در نظر داشته باشید که قابلیت های گرافیکی تعبیه شده در نرم افزار اسیلوسکوپ ها می تواند تجربه کاربری متفاوتی را برای شما ایجاد کند.

۹ . اتصالات

اتصالات اسیلوسکوپ

اتصال مستقیم یک اسیلوسکوپ به کامپیوتر و انتقال داده ها از طریق مدیای پرتابل اجازه ی انجام آنالیزهای پیشرفته را می دهد و مستند سازی و اشتراک داده ها را سرعت می بخشد.

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 آیا شما باید گزارش تهیه کنید؟ بسیاری از اسیلوسکوپ ها توانایی تولید فایل های JPG، MMP و PNG را دارند که به سادگی می توانند بکار گرفته شوند.

🔴 چک کنید که آیا اسیلوسکوپ قادر به ایجاد فایل های .CSV برای آنالیزهای آفلایت هست یا نه؟

🔴 به دنبال یک راهنمای کامل از برنامه نویسی اسیلوسکوپ باشید و مثال های آن را بررسی کنید. اگر بخواهید برنامه ی کنترلی خود را بنویسید، این راهنما بسیار مفید خواهد بود.

🔴 بسیاری از اسیلوسکوپ ها با نرم افزاری ارائه می شوند که اجازه ی عکس کردن از صفحه نمایش، جمع آوری داده های جبهه موج و یا ذخیره تنظیمات دستگاه را می دهند.

🔴 اگر برنامه دارید که اسیلوسکوپ را در یک سیستم رک جایگذاری کنید، بررسی کنید که سیستم رک منطبق با اسیلوسکوپ شما وجود داشته باشد.

🔴 برخی اسیلوسکوپ ها دارای یک خروجی VGA هستند که امکان اتصال یک مونیتور خارجی را فراهم می کنند.

اتصالات اسیلوسکوپ | شرکت اینفورتکس

درگاه هایی که به شما برای ارتباط با محیط پیرامونی کمک می کنند عبارتند از:

پورت USB

پورت Ethernet

پورت Video

پشتیبانی از Wi-Fi

۱۰ . دیکد کردن باس سریال

دیکد کردن سریال باس در اسیلوسکوپ

بیشتر ارتباطات سطح سیستمی (کامپیوتر به کامپیوتر) از طریق لینک های داده ی سریال انتقال می یابند. حتی در مدارات چاپی امروزی، بیشتر داده های چیپ-به-چیپ از طریق باس های سریال منتقل می شوند.

✅ نیازهای خود را تعیین کنید

🔴 برخی اسیلوسکوپ ها قادر به دیکود کردن باس های سریال و نمایش همبستگی داده زمان با دیگر جبهه های موج هستند. دیکودینگ اتوماتیک بسیار سریع تر و دقیق تر از دیکودینگ دستی است.

اسیلوسکوپ آزمایشگاهی | شرکت اینفورتکس

در پایان در نظر داشته باشید اسیلوسکوپی را خریداری کنید که نیازهای شما را چه در زمان حال و چه در زمان آینده پاسخگو باشد.


پاسخ در 4 تير 1397  15:43
گروه فنی مهندسی پلی تکنیک برق صنعتی، اتوماسیون صنعتی، الکترونیک قدرت، تعمیرات، تجهیزات اندازه گیری، سیم، کابل، المنت، ترموکوبل، کنتاکتور، رله فیندر، دیمر صنعتی، finder، shneider، siemens

کلمات کلیدی محبوب

محصولات مرتبط