دوربین دید در شب برای کجا مناسب است؟

4
آیا استفاده از دوربین های دید در شب همیشه مناسب است؟
پرسش در 29 دی 1395  14:13
شرکت چشم سوم ایران |فروش و نصب دوربین های مدار بسته| دوربین مدار بسته، دزدگیر اماکن، دستگاه دی وی ار، تجهیزات جانبی، سیستمهای مدار بسته، NVR، DVR

2 جواب

2

دوربین های دید در شب تفاوتهایی آشکار با انواع دید در روز دارند که انتخاب ان وابسته به نور موجود در محل قابل نصب میباشد.

دوربین های دید در شب مجز به LED های مادون قرمز هستند که بصورت گرد کنار لنز چیدمان یافته اند.در کنار این LED  ها یک فتوسل کوچک هم وجود دارد که فرمان خاموش یا روشن شدن این LED  ها را با توجه به موجود بودن یا نبودن نور در محیط صادر میکند.

نور این LED ها برای چشم انسان قابل روئیت نمیباشد و درواقع هنگامی که شما در محیطی تاریک ایستاده اید و چشم شما هیچ چیز نمیبیند ولی یک دوربین دید در شب که در محل میباشد میتواند تصویر واضح ولی سیاه سفید را نشان دهد که گاهی این تصاویر بسیار مهم و حیاتی میباشند.

پاسخ در 3 بهمن 1395  10:39
گروه مهندسی هوشمند سازان آرتین هوشمند سازی منازل، هوشمند سازی ادارات و مراکز تجاری، هوشمند سازی ویلا، هوشمند سازی ساختمانهای قدیمی و از پیش ساخته ، هوشمند سازی ساختمانهای نو ساز، هوشمندسازی وایرلس، سیستم مدیریت ساختمان، هوشمندسازی بیسیم، هوشمند سازی بیسیم، موتورخانه هوشمند، پارکینگ هوشمند، مشاوره هوشمند سازی، خرید لوازم هوشمند، مدیریت ساختمان، دستگاه درب بازکن سیمکارتی
1

واژه infrared) IR) به معنای طیف مادون قرمز است. دوربین های دید در شب IR از طریق استفاده از LEDهای مادون قرمز محیط اطراف خود را روشن کرده و امکان تصویر برداری در شب را فراهم می اورند.

امواج مادون قرمز به قسمتی از طیف امواج گفته می شود که به وسیله چشم انسان قابل روئیت نیستند اما به وسیله سنسورهای تصویر دوربین ها قابل شناسایی هستند. از این طریق دوربین های دید در شب میتوانند بدون به وجود آوردن نور مرئی محیط اطراف خود را روشن کنند.

باید توجه داشته باشید که نور مادون قرمز از برد کمتری نسبت به نور مرئی برخوردار است و قسمت وسیعی از طیف آن امکان عبور از شیشه های ضخیم را ندارد پس در صورت وجود شیشه در مسیر دوربین نور دوربین به وسیله آن منعکس می شود.

پرتو مادون قرمز همچنین امکان شناسایی رنگ ها برای حسگر دوربین را از بین خواهد برد و تمامی تصاویری که از طریق روشنایی این چراغ ها ضبط شده باشند به صورت سیاه و سفید دیده می شوند.

نقاط ضعف دید در شب IR

با وجود اینکه به واسطه سادگی و کم هزینه بودن استفاده از دید در شب IR در دروبین های مداربسته بسیار رایج است اما با این حال این شکل از دید در شب دارای نقاط ضعف خود نیز هست:


    اشباع تصویر: بزرگترین نقطه ضعف دید در شب IR اشباع شدن تصویر به واسطه نزدیک شدن اجسام با افراد به دوربین است. به دلیل پرتاب نور بالا در دوربین های دید در شب و سیاه و سفید بودن تصویر در صورت نزدیک شدن افراد به دوربین ممکن است صورت آنها به طور کامل روشن به نظر رسد که امکان تشخیص صورت را کاهش خواهد داد. مکانیزم Smart IR برای جبران این نقطه ضعف ایجاد شده است و با تنظیم IR دوربین احتمال اشباع شدن اجسام نزدیک به دوربین را کاهش می دهد.

    انعکاس روی سطوح: سطح فلزی و شیشه ای نور مادون قرمز را به نحوی متفاوت از نور مرئی منعکس می کنند. این موضوع باعث خواهد شد امکان دیدن اجسام پشت شیشه کاهش یابد و یا پلاک خودروها بر اثر انعکاس امواج مادون قرمز به صورت کاملا روشن به نظر رسد. از این رو معمولا دوربین های دید در شب را به صورت بدون IR انتخاب کرده و برای خواندن پلاک از نور مرئی استفاده می کنند.

    برد پایین: انتشار امواج مادون قرمز با برد کمتری نسبت به نور مرئی صورت می گیرد و البته LEDهای مادون قرمز حتی در صورت زیاد بودن از نظر تعداد هم نور محدودی را ایجاد می کنند. برد مفید دوربین های دید در شب معمولا بیش از 30 متر نیست و در صورتی که محیط کاملا تاریک و باز باشد این برد کمتر نیز خواهد شد.


پاسخ در 19 اسفند 1395  11:06
پارس الکترونیک (دفتر مرکزی فروش و خدمات پس از فروش) دستگاه دفع موش واردات محصولات صنعتی، فراری دهنده موش تجهیزات الکترونیکی دور کننده موش، واردات و فروش دستگاههای دور کننده حیوانات موذی ، دستگاه التراسونیک دفع موش ، دستگاه فراری دهنده سگ، دستگاه فراری دهنده گربه ، دفع کننده کبوتر ، دستگاه دفع گنجشک ، دفع کننده و از بین برنده سوسک، از بین برنده حشره دراکولا ، از بین برنده پشه ، دفع شغال و گرگ ، دستگاه دفع پرنده ، دستگاه فراصوت دفع حشرات ، از بین برنده سوسک تضمینی ، از بین برنده موش تضمینی

کلمات کلیدی محبوب

محصولات مرتبط