خدمات تهاتر

خدمات پیشنهادی این مرکز جهت بهره گیری از این راه کار عملیاتی (تهاتر) در شرایط کنونی کشور عزیزمان پیوستن به این مرکز و عضویت در آن با هدف عقد قرارداد رسمی میان مدت و یا بلند مدت با قابلیت ثبت در مراجع قانونی و دریافت خدمات تهاتر وجوه، دیون، محصولات و ماده می باشد.

توضیحات خدمت

تهاتر چیست؟

تهاتر یا مبادله کالا به کالا، قدیمی ترین شکل انجام معاملات در جهان به شمار می رود. بازار تهاتر، بازاری است که معاملات در آن براساس مبادله مستقیم کالا یا خدمات یکطرف تجاری با کالا و خدمات طرف دیگر بدون دخالت پول صورت می گیرد. تهاتر دوجانبه (معاوضه حقوقی) از دیر باز در دنیای تجارت رایج بوده است. آنگونه که در علم حقوق اولیه، مفهوم فروش (بیع) برآن صادق بوده است.

مرکز ما چیست؟

خدمات پیشنهادی این مرکز جهت بهره گیری از این راه کار عملیاتی (تهاتر) در شرایط کنونی کشور عزیزمان پیوستن به این مرکز و عضویت در آن با هدف عقد قرارداد رسمی میان مدت و یا بلند مدت با قابلیت ثبت در مراجع قانونی و دریافت خدمات تهاتر وجوه، دیون، محصولات و ماده می باشد.

مأموریت اصلی شامل ایجاد بستر مناسب و تسهیلات لازم به منظور تهاتر وجوه (ارز)، دیون و کالا بین "بازرگانان و شرکت های ایرانی بستانکار یا بدهکار" با "طرفهای خارجی مرتبط" می باشد.

ماموریت تعریف شده در سطح بین المللی بوده و ضمن عدم نیاز به خدمات سوئیفت، از مسیر مستقلی برخوردار است. بر این اساس در شرایط کنونی کشور، بهره گیری از تهاتر مشکلات پیش روی تجارت خارجی را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

هدف اصلی:

به نظم آوردن عملیات بازرگانی خارجی از لحاظ “پرونده های اعتباری“ و “تامین ارز“ و “کارسازی عملیات“ و “قابلیت نظارت و کنترل“ که در اثر تحریم دچار آشفتگی شده است.

•    جابجایی وجوه از بانکهای تحت تحریم خارجی که وجوه نفتی ایران را نگهداری می کنند، در کشورهای کره جنوبی، چین، ترکیه، هندوستان و ژاپن.

•    تامین وجوه مورد نیاز شرکت های ایرانی جهت واریز به حساب تامین کنندگان خارجی در بانکهای تحریم شده و دیگر بانک های خارجی

•    تامین ضمانت نامه های (خارجی) بین المللی ارزی (شرکت در مناقصات بین المللی، حسن انجام کار، تعهدات پرداخت)

•    واگذاری حواله های ارزی منشا داخلی

این مرکز همچنین به طور ویژه آمادگی دارد تا در مورد روپیه و یووان، خدمات لازم را به آن شرکت ارائه کند. بدیهی است در صورت تعریف منابع بر اساس وجوه فوق الذکر، این مرکز مسئولیت نقل و انتقال وجوه را می پذیرد.

خدمات مذکور هم به صورت موردی با نرخ مناسب توافقی روزانه و هم در قالب قرارداد (بلند مدت و کوتاه مدت) که متضمن خدمات کارگزاری به نفع آن شرکت است، قابل ارایه بوده که در این حالت هزینه های تسعیر و جابجایی وجوه با توجه به درخواست کارفرما و بر اساس حداقل فاکتورهای رسمی بانک های خارجی و هزینه حداقلی (که کسری از یک درصد است) محاسبه و طی نامه ای اعلام می گردد که در هر حال متضمن منافع بیشتر و کارمزد کمتر نسبت به عملکرد جاری صرافیها در کشور است.

با اعتقادی که بر راه گشا بودی این روش در کسب و کار و اقتصاد کشور داریم، امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر و بهتر به هدف اصلی این مرکز که همانا رشد اقتصادی و کاهش فشارهای ناشی از تحریم های جهانی بر مردم عزیز کشورمان و تولید کنندگان گرامی می باشد دست یابیم.

مراحل توسعه ماموریت تهاتر

•    ایجاد بازار کوچک تهاتر داخلی-خارجی (ما بین شرکت های همگروه متقاضی و عرضه کننده) اعم از تولیدی، بازرگانی و پروژه ها

•    توسعه فعالیت به متقاضیان و عرضه کنندگان خارج از گروه (در اولویت: سایر شرکت های پتروشیمیایی)

ایجاد زیرساخت و جذب اعتبارات برای پروژه ها (در خارج از کشور) بر اساس تهاتر دیون مرتبط با تعهدات قراردادهای پروژه ها (EPCF و سایر پروتکل ها)

خدمات و محصولات بخش تهاتر :

تهاتر وجوه : 

•    در این مرکز، تنظیم معاملات بر مبنای نرخ میانگین بهای خرید و فروش روزانه ارز (که روش تعریف شده در تهاتر وجوه و دیون می باشد)، تعیین می شود.

•    بر اساس محاسبه نرخ میانگین کاهش هزینه ها تا حد 0.1 هزینه تبادلات مالی کنونی، موجب کاهش هزینه تامین ارز برای واردکننده و افزایش درآمد برای صادرکننده خواهد بود.

•    هزینه مزبور در اغلب شرکت ها تا 1.2% مبلغ هر معامله را شامل شده که کاهش این هزینه در پایان سال مالی به صورت سود خالص در صورت های مالی آن شرکت نمودار می گردد؛ این کاهش هزینه ها به طور متعارف رشد حداقل پنج درصدی در سودآوری معاملات خارجی به شیوه تهاتر در آن شرکت ایجاد خواهند نمود.


تهاتر کالا 


تهاتر دیون

http://samco.blog.ir/page/iibc


تیم اقتصادی سامکو
[تهران]
  • نوع فعالیت: وارد کننده، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : مشاوره سرمایه گذاری، تامین سرمایه، جذب سرمایه با سود بالا، مشاوره تامین سرمایه، مشاوره ارزی، مشاوره بانکی، مشاوره حقوقی، کارگزاری بانکی، طراحی سایت، مشاور بخش IT، واردات قطعات کامپوتری، توزیع و خدمات، مشاوره ساخت و ساز، انبوه سازی مسکونی، انبوه سازی تجاری، خرید املاک
  • نوع مالکیت: شرکت سهامی خاص
  • تلفن: 0913-4133103